Witam

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
MajaP
Udzielaj±cy się
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 26 marca 2010, 11:43

Re: Witam

Post autor: MajaP »

O zarejestrowaniu Go to nawet nie mam co marzyć. Nie zgodzi się. :( Parę razy próbowalam Go namowic na przeczytanie, ale zawsze mial coś innego do roboty. No coż trudno się mówi... Teraz mam przynajmniej świadomośc, że nie jestem już sama.
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam

Post autor: Zaklinka1989 »

Jasne ze nie jestes :*
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

MajaP pisze:ma 7 na 9mm
mm? guz na jajniku? czy jajnik? :shock: Co jest z tym jajnikiem, ze chca go usunac? Przeciez dziewczyny maja guzy wielkosci kilku cm i sie je "wyluskuje", a sam jajnik sie regeneruje... :-) W tym szpitalu to pytaj o wszystko po 5x, zeby nie miec zadnych watpliwosci
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam

Post autor: Zaklinka1989 »

No wlasnie tez sie zastanawialam czy te 7 na 9 to wielkosc jajnika? Bo jesli tak to przeciez norma jest do ok 35. A jesli guz... no masz racje vwd, dziewczyny maja nawet po kilka centymetrow i to chyba nie jest jeszcze powodem do usuwania jajnika. Maju wiec z jakiego powodu masz miec ten jajnik usuniety?
Żaklina
MajaP
Udzielaj±cy się
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 26 marca 2010, 11:43

Re:

Post autor: MajaP »

na usg jest widoczny guz na jajniku. i sam jajnik zostal juz zaatakowany. A leki przeciwzapalne nie pomogly. badanie bylo robione 3 razy u roznych lekarzy. i 2 podjelo decyzje o usunieciu. W pon jeszcze poprosze o konsultacje w szpitalu do którego idę.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Trzymaj sie Maja w tym szpitalu!!!!! a jak spotkasz kogos z endo to mow o naszym forum :-) zawsze serdecznie witamy nowe twarze :-)
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam

Post autor: Zaklinka1989 »

Tak jest Maja trzymaj sie tam i pamietaj ze jestesmy z Toba :)
Żaklina
MajaP
Udzielaj±cy się
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 26 marca 2010, 11:43

Re:

Post autor: MajaP »

Dziękuję. Napewno będę pamiętac. :) a tak poza tym idę do jednego z lepszych szpitali na Szaserów, więc tam powinni mi pomóc. Jak tylko wyjdę od razu piszę. :)
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam

Post autor: Zaklinka1989 »

Koniecznie. Z niecierpliwoscia bedziemy czekac :) buziaki i usciski :*
Żaklina
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witam

Post autor: patrycja89 »

Maju ja również nie moge brac lekow przeciwbolowych i czasami mam problemy zeby poradzic sobie z tym bolem, zwlaszcza gdy jestem poza domem, zdarzylo mi sie juz ze zabierano mnie ze szkoly, bo nie bylam w stanie wyjsc o wlasnych silach. Na szczescie, znalazlam na swoj bol sposob, gdy jestem w domku.. Klade sie na lozku z poduszka przy brzuchu kladac sie lekko na stronie po ktorej odczuwam silniejszy bol z noga lekko podkurczona - niby nic wielkiego ale po godzinie dzemki w taki sposob bol znika, a dobre chociaz ze 2 godzinki bez niego :)
Ja mam 21 lat i rowniez bardzo chce miec dzieci, (tylko ze chyba troszke za wczesnie) wiem ze endometrioza komplikuje prokreacje i wiem, ze kiedy lekarz dowie sie o moich planach macierzynskich to zmieni moje pozniejsze leczenie. Nie wiem jak to wszystko bedzie pozniej wygladalo, ale wiem ze sie nie poddam i wierze ze bede miala gromadke dzieci biegajacych po domu :)
Trzeba myslec pozytynie - przeciez to polowa sukcesu w naszym powrocie do zdrowia.

~<<Tak oto zmienila moje myslenie ta strona >>~
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam

Post autor: Zaklinka1989 »

Patrycja a jestes w stalym zwiazku? Tzn wiem ze masz chlopaka ale czy myslicie o przyszlosci powaznie? Ja tez mam 21 lat i mam dwojke dzieci :) W endo jest ciezko zajsc w ciaze jezeli jest umiejscowiona np w jajowodach. Wiesz co... bardzo ciesze sie ze zaczelas myslec pozytywnie. Trzymajcie sie dziewczynki, sciskam Was mocno :*
Żaklina
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witam

Post autor: patrycja89 »

Hej:)
Jestem z chłopakiem, ktory myśli o Nas bardzo poważnie, już oglądamy suknie slubne, obrączki, plany domow, nawet sa plany na zareczyny w Swieta Bozego Narodzenia. Chciałabym zeby to wszystko sie juz spelnilo:)
Milosz, bo tak ma na imie moj chlopak jest przy mnie w kazdej chwili, gdy go potrzebuje... wiem, że gdyby lekarz powiedzial mi ze moja jedyna szansa na dziecko to starac sie teraz o nie, oboje bylibysmy na to gotowi, jednak bardzo bym chciala zostac matka juz w sformalizowanym zwiazku :) dlatego nie trace nadziei :)

ps Milosz juz wkrótce do nas zawita:)

Zaklino, a Ty? Jak Ty radziłaś sobie na samym początku? Jak jest z Tobą teraz?

Usciski:*:)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam

Post autor: Zaklinka1989 »

Patrycja, ja od lat zmagam sie z ogromnym bolem... ( w ciazy oczywiscie byl spokoj z dolegliwosciami) ale myslalam ze tak ma po prostu byc... Ze bol podczas okresu jest normalny. Dopiero niedawno lekarz zaczal podejrzewac endometrioze. Powiedzial ze mam wszystkie objawy. Ale jeszcze nie mialam laparoskopii. Ale na usg nic nie widac wiec jesli endo jest to najprawdopodobniej gdzies indziej. I jesli endo jest to nie wiadomo czy zaczelam chorowac przed pierwsza ciaza czy dopiero niedawno ( choc ja mysle ze juz przed pierwsza ciaza...) . Moglo sie w sumie tak zdarzyc ze endo dostala sie do blizny po nacieciu krocza podczas porodu. Nie wiem. Wszystko sie okaze. Moj starszy syn, Oliwier 24 kwietnia bedzie mial 3 latka, mlodszy synus Xavier 6 lutego skonczyl roczek. Z ich tata nie jestesmy jeszcze po slubie. Ale mieszkamy razem i radzimy sobie :) Jesli chodzi o endo - bol podczas miesiaczek jest straszny. Bol miednicy, dolnej czesci kregoslupa promieniujacy do nog... Ale jakos trzeba sobie radzic :) To moze porozmawiaj z lekarzem na temat macierzynstwa? Mysle ze tak bedzie najlepiej. Rowniez usciski :*
Żaklina
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witam

Post autor: patrycja89 »

A więc jesteś szczęśliwą mamusią :):) ahh To jest piekne...
A może jeszcze wszystko się odwróci i okaże się, że to nie endo? Przecież wszystko jest możliwe, a my tak jak sama podkreślasz musimy byc dobrej mysli :) Jesteś odważną i twardą osobą, potrafisz pomoc innym, wspierasz ich w trudnych sytuacjach mimo, że za pewne samej nie jest Ci łatwo, zwłaszcza w walce z bólem, który każda w mniejszym czy w wiekszym stopniu zna. Pełen szacunek dla Ciebie,za Twój optymizm i dobre rady. I tak jak Ty za Nas tak ja za Ciebie trzymam kciuki w walce z tym cholerstwem.

Buziaki:*:*:)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
MajaP
Udzielaj±cy się
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 26 marca 2010, 11:43

Re:

Post autor: MajaP »

Patrycja ja podobnie klade sie na boku z nogami podkurczonymi, ale zadzko to zdaje egzamin :( ja pare razy bylam zabierana do szpitala bo tracilam przytomnosc z bólu. Jednak mimo wszystko trzeba się trzymac i nie poddawac. Takze bardzo bym chciala miec dzieci i mam nadzieje, ze to nie bedzie tylko mazenie. Tym bardziej, że jeszcze choruję neurologicznie. ( wylew) Jutro z samego rana wyjazd do szpitala. Mam nadzieję, ze pomogaą. Modlę sie o to.... Jak wrócę do domu to od razu piszę do Was. Gorąco pozdrawiam wszystkie dziewczyny. :)
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam

Post autor: Zaklinka1989 »

Patrycja tak, jestem szczesliwa mama :) Co do choroby... uwierz ze na poczatku, jak sie dowiedzialam reagowalam podobnie jak Ty i inne dziewczyny, co mozesz zobaczyc po moich pierwszych postach tutaj. A teraz faktycznie, jest momentami ciezko, tym bardziej ze ja niestety nie mam az takiego wsparacia w swoim mezczyznie jak Ty ale ten optymizm pojawil sie wlasnie dzieki temu forum. Z kazdym chyba tak jest. Zobacz Ty na poczatku bylas przerazona a teraz juz jest coraz lepiej :) Bardzo Ci dziekuje za cieple slowa, to dla mnie wiele znaczy. A co do Twojego chlopaka - super ze do nas dolaczy :) Miloszu czekamy na Ciebie :)

Maja trzymamy kciuki. Myslami jestesmy z Toba. I po powrocie czekamy na wiadomosc. Trzymaj sie. Sciskam Cie mocno :*
Żaklina
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Powodzenia

Post autor: patrycja89 »

Trzymaj się Maju:* :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Maju, obiecalas opisac wszystko co dzialo sie w szpitalu... Bola mnie juz rece od trzymania za Ciebie kciukow... Zaczynam sie martwic... Gdzie Ty jestes?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Witaj Maju,

co sie dzieje u Ciebie ??? jak przebiegla operacja ??? Jak to wszystko wygladalo i jaka decyzje podjeli lekarze po ponownej konsultacji w szpitalu przed Twoja operacja??

Odezwij sie - jestesmy i czekamy na wiesci od Ciebie.
Zycze zdrowka i pozdrawiam cieplo
Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”