Witam wszystkich

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
mina26
Pocz±tkuj±cy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 1 kwietnia 2010, 13:23

Witam wszystkich

Post autor: mina26 »

Niedawno miałam robione usg przezpochwowe. Lekarz podejrzewa endometriozę. Czy to napewno to nie wiem, postanowiłam zaczerpnąć opinii innych lekarzy...

Pozdrawiam
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam wszystkich

Post autor: Zaklinka1989 »

Witaj wsrod nas mina. Endo, obojetnie ilu opinii zasiegniesz, potwierdzic na 100% moze tylko laparoskopia. Ale dobrze ze do nas trafilas, bo kto Cie bardziej zrozumie jak nie kobiety ktore cierpia na to samo :) ? Buziaki
Żaklina
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich

Post autor: vwd »

Czesc mina :) Milo Cie spotkac na zywo! :) Co slychac? Jak sie teraz leczysz? :) ale Cie upolowalam, co?! :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkich

Post autor: gosiak76 »

Witaj mina,
co do endometriozy to tak jak juz zostalo to napisane to mozna ja potwierdzic tylko podczas laparoskopii gdyz lekarz moze wiecej zobaczyc ogladajac wnetrze jamy brzusznej poprzez wprowadzony teleskop oraz pobrac wycinki do badan histopatologicznych ktore moga potwierdzic lub wykluczyc diagnoze endometriozy. Jezeli beda jakiekolwiek zmiany to zostana one usuniete podczas laparoskopii.
Mina czy masz juz jakis ustalony termin laparoskopii czy dopiero po zgloszeniu sie do szpitala otrzymasz date przeprowadzenia zabiegu laparoskopii ???
Jak sie czujesz ??? Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
mina26
Pocz±tkuj±cy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 1 kwietnia 2010, 13:23

Re: Witam wszystkich

Post autor: mina26 »

Cześć dziewczyny. Jak pisałam w zeszłym roku tak do teraz w mojej sytuacji nic sie nie zmieniło. Nie leczę się w żaden sposób.Skurcze mam już prawie codziennie i torbiel się powiekszył. I szczerze mówiąc wpadam w coraz większa frustrację, bo każdy ginekolog u którego byłam kazał mi robić usg a potem jedynie mi oferują tabletki anty , których ja brać nie chce i właściwie mnie zbywali. Na laparoskopie nie dostałam skierownia żadnego ,mam wrażenie, że ginekolodzy tego unikają jak tylko się da. No zobaczymy jak będzie teraz bo byłam u kolejnego gina zrobiłam kolejne usg ( w którym na opisie widać, że jedna torbiel sie powiększyła o polowe w stosunku do sytuacji sprzed roku) i lekarka robiąca badanie już mi powiedziała żebym pogadała z ginem zeby mnie wysłał do szpitalal bielańskiego. Za tydzień mam wizyte u tego gina i zobaczymy co będzie...Ech nie mam już siły do tego chodzenia po lekarzach...

Pozdrowionka dla wszystkich
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich

Post autor: vwd »

wiem, ze jest ciezko! Zyjemy w takim kraju, ze o zdrowie trzeba walczyc! Walcz o siebie! i o swoja przyszlosc, bo nikt za Ciebie tego nie zalatwi! a to jest wazne! nawet b.wazne! Badz dzielna! Pytaj, czytaj i idz do lekarza z konkretna wiedza i konkretnymi postulatami ;) Wreszcie musi ktos zareagowac! Powodzenia! :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam wszystkich

Post autor: domowniczka »

hej mina :)
piszesz po rocznej przerwie?! :) mina, zycze Ci, aby sie wszystko u Ciebie wyjasnilo :) abys miala zrobione wszystkie bad., o kt. Ci chodzi :) i zycze duzo zdrowia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”