witajcie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

nie przejmuj sie tym kochana, chociaz wolalabym zeby byli bardziej wyrozumiali - jestem wytrwala i dziekuje ze mam wsparcie w Was - dla mnie to jest bardziej istotne i ciesze sie ze bede miec laparoskopie ktora juz wkrotce wyjasni wszystko :*

A co u Ciebie??? jak minal okres letni?? :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

hej Gosienko,
podejsciem mamy nie przejmuj sie! Widac, nie doswiadczyla (i cale szczescie) takiego bolu :) Ja przed i po szpitalu tez marudzilam tutaj, bo wiadomo, tu sa osoby w podobnej sytuacji :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

postaram sie tym nie przejmowac - pewnie nie wie jak to jest jak nie mozna nic zrobic wtedy i jest sie wyizolowanym od znajomych i nie mozna isc na zadna impreze ani sie spotkac - moze to i lepiej dla niej - ale za to u mnie namnozylo sie tych dolegliwosci teraz a szczegolnie tych ginekologicznych.
Masz racje - jestesmy w podobnej sytuacji i dlatego lepiej sie rozumiemy i ciesze sie ze istnieje to forum :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

jutro ide do mojego lekarza ginekologa - umowilam sie z nim poniewaz bole nie daja mi swietego spokoju a mam @ i tak naprawde boje sie ze jak wroce do Anglii to nie bede miala lekow ktore moglabym stosowac podczas @ zeby usmierzyc bol - musze sie dowiedziec czy sa jakies inne metody lub leki ktore moglyby mi pomoc w walce z bolem poniewaz obecnie mam przerwana terapie leczenia srodkami antykoncepcyjnymi ze wzgledu na zrobienie badan krwi.

moge dodac rowniez ze 6 wrzesnia mam umowione 2 wizyty w anglii - jedna mam z pielegniarka poniewaz musze zrobic we wrzesniu cytologie by sprawdzic czy jest wszystko w porzadku i czy nic nie wrocilo po tym jak usunieto mi zmiany przedrakowe na szyjce macicy. po tej wizycie bede miala wizyte u lekarza rodzinnego (GP) zeby dowiedziec sie o mozliwosc wystawienia zw. lekarskiego angielskiego po mojej operacji w Polsce oraz poprosic o skierowanie na usg kontrolne jak wyznaczyl mi moj lekarz w Polsce.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

Gosia, moze kup czopki, o kt. pisalam w watku o p.bol.doodbytn. U mnie sprawdzaja sie rewelacyjnie!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis postaram sie porozmawiac na ten temat z moim lekarzem - czy te czopki sa na recepte czy mozna kupic bez recepty i jak sie nazywaja???? Czy to jest wciaz Diclofenac (juz wiem ze jest na recepte) ?? Co ile trzeba je stosowac? Czy stosujesz je tylko podczas miesiaczek czy sa tez inne dni ze musisz ich uzywac??

dziekuje bardzo za informacje o tych czopkach
Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Jestem po wizycie u mojego lekarza - przepisal mi recepte bez zadnego problemu - rozmawialam z nim na temat innych lekow przeciwbolowych ktore moga byc skuteczne w leczeniu bolu miednicy mniejszej - przekazal mi ze czopki doodbytnicze maja dobre dzialanie gdyz podawane w ten sposob szybko odzialywuja na bole miednicy mnieszej - lekarz przepisal mi DICLOFENAC GSK.

Dziekuje za rade Vwd - jestes kochana ze zdazylas mi napisac o tym jeszcze przed moja wizyta z lekarzem :)
Buzka dla Ciebie :* :)

Porozmawialam z lekarzem rowniez na temat operacji - chcialam wiedziec czy jak cos znajda czy beda tez od razu usuwac - lekarz przekazal mi ze jezeli znajda torbiele to beda one usuniete podczas operacji a jezeli nie bedzie torbieli tylko zmiany ogniskowe to beda pobrane biopsje do badania histopatologicznego oraz zostanie zastosowana metoda przypalania poszczegolnych ognisk. Po operacji rozpocznie sie juz leczenie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

czyli poki co wszystko idzie wg planu :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

tak - poki co wszystko idzie wedlug planu i ciesze sie bardzo z tego :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

6 wrzesnia 2010

1) cytologia - czestsze kontrole ze wzgledu na przeszla historie po otrzymaniu wyniku grupy III i CIN 2
2) wizyta u GP (lekarza rodzinnego)
- rozmowa na temat ang. zw. lek. po operacji przeprowadzonej w Polsce
- prosba o skierowanie na kontrolne USG pod koniec pazdziernika w celu sprawdzenia jak wyglada torbiel.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

i co, udalo sie wszystko pozalatwiac?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

A wiec co do dzisiejszych wizyt to:

1) mialam dzis zrobiona cytologie - wyniku mam oczekiwac w przeciagu 3 - 4 tygodni

2) lekarz powiedzial mi ze wypisze mi ang. zw. lekarskie po operacji wykonanej w Polsce tylko musze jemu dostarczyc dokumenty jak tylko wroce do Anglii po operacji laparoskopowej oraz bede miec wykonane kontrolne usg za 2 miesiace.

Wiec moge powiedziec ze zalatwilam wszystko to co chcialam zalatwic i jestem z tego zadowolona :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

mam pytanie do Was - czy torbiel moze powodowac jeszcze wieksze dolegliwosci i bole???
starsznie sie mecze po ostatnim okresie a cytologia sprawila ze bole sie pogorszyly - nie wiem co o tym wszystkim sadzic teraz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

uwazam, ze tak :( znasz moje zdanie:
vwd pisze:1. musisz zrobic USG dopoch. w in. miejscu, w in. czasie, na in. sprzecie, przez in. osobe - to wazne, zebys miala potwierdzona torbiel! [...]
3. to ta torbiel powoduje bol podczas @, to ona Ci dokucza i zatruwa organizm!
Takie jest moje zdanie :) Tak bylo ze mna :) Szkoda, ze musisz jeszcze tyle czekac, tego czekania Ci nie zazdroszcze...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

tak, znam Twoje zdanie - szkoda ze nie moge pojsc tu w Anglii na samo usg bez skierowania GP - dostalam to skierowanie tak jak zalecil moj ginekolog wiec musze poczekac na list z data wizyty do szpitala na wykonanie usg kontrolnego.
Tyle jeszcze czekania przede mna - chcialabym zeby bylo juz po operacji zeby wiedziec co we mnie siedzi oprocz tej torbieli
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Hej dziewczynki,

moj stan zdrowia sie pogarsza i czuje sie bezsilna - nawet nie moge wysiedziec 5 minut bo mam duze bole i musze sie polozyc wtedy - chce mi sie plakac bo nie tak to sobie wyobrazalam - i jak tu wytrzymac bez zadnych lekow dodoatkowych oprocz przeciwbolowych - przeciwbolowe pomagaja na jakis czas i dzialaja ale torbiel od nich sie nie zmniejszy ani nie zniknie :(
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

Gosienko, tak mi przykro :( niestety, doskonale znam to uczucie... Nie wiem jak Cie pocieszyc... Nie wiem kto mnie pocieszy... Ech, zycie!...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

ja bede sie starac zebys mogla nadal funkcjonowac - wiem ze jest ciezko czasem a czasem czujemy sie lepiej - to dotyczy mnie, Ciebie oraz innych kobiet - mialam w sumie fajny weekend - troche bylam oslabiona ale nie mialam zbt wiele bolu - jednak dzis oslabienie sie zwieksza a ze nadchodzi @ to bole sie niestety nasilaja z powrotem - staram sie jakos poradzic z tym wszystkim jakos i wytrzymac do laparoskopii - wiem ze nie mam wyjscia a meczarni pozostalo tylko niecale 3 miesiace jeszcze - moze niecale ale czasem sie czuje jakby to byly wieki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

Przytulam Cie!!!! czasem wystarczy tylko taki gest...
:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

dziekuje bardzo - jestes niesamowita Vwd :* :)

a jak Ty sie teraz czujesz - czy kolejne dni wykazuja wieksza poprawe u Ciebie???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

Gosiu, mysl pozytywnie :) Szukaj tylko pozytywnych przypadkow :) Zycze Ci powodzenia i trzymam kciuki nieustannie :) :) :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Obiecuje ze bede starala sie myslec pozytywnie - staram sie byc silna bo wiem ze czas operacji coraz bardziej sie zbliza i wtedy dowiem sie czegos wiecej. ;)

Obiecaj mi rowniez ze zawsze bedziesz starala sie myslec pozytywnie i ze najwazniejsza rzecz to ta ze jestesmy pod opieka lekarzy ktorzy staraja sie zrobic dla nas wszystko bysmy mogly znow normalnie funkcjonowac :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

obiecuje :) choc blizej mi do realizmu niz optymizmu ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

doskonale Cie rozumiem - ja chcialabym byc juz po operacji i wiedziec z czym mam walczyc niz tylko myslec ze bedzie ok - wiem ze dluga jeszcze droga przede mna zanim uslysze ze jest lepiej ;)
jestem rowniez realistka i wiem ze sa przypadki kiedy poddawane jestemy operacji zebyc zdiagnozowac cos co moze nas dotyczyc a okazuje sie ze diagnoza zapada i moze dotyczyc zupelnie czegos innego - to mnie bedzie najbardziej przerazac
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

witajcie,

znow mnie dopada bol ale jest on silniejszy niz w okresie kiedy bralam tabletki antykoncepcyjne - strasznie mnie to oslabia, mam nudnosci i starsznie duzy brzuszek i bardzo twardy - czuje sie bardzo dziwnie i tylko czekam na @ oraz zebym tylko mogla zrobic te nieszczesne badania krwi i kolejna rzecz miec juz za soba.
jak chcialabym byc juz po operacji - nie czuc tego bolu chociaz na jakis czas i miec mozliwosc byc aktywna fizycznie - a najbardziej nie moge sie doczekac wyjazdu do Hiszpanii do pewnej osoby na ktorej mi bardzo zalezy a jemu na mnie.

Gosia :* :*
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 września 2010, 17:51 przez gosiak76, łącznie zmieniany 1 raz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

Trzymaj sie slonko :)
dzieki za wsparcie, za Twoje wiadomosci na priva, za dobre slowo...
za to, ze jestes! :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Bede sie trzymac - musze jakos wytrzymac do operacji i dobrze wiem o tym - dziekuje ze rowniez jestes a co do dobrych slow i wiadomosci na priva - mozesz zawsze na mnie liczyc i bede zawsze wspierac jak tylko potrafie :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

witajcie,

dzis otrzymalam list ze szpitala angielskiego ze skierowaniem na kontrolne badanie usg - nie wiem czy to badanie bedzie robione dopochwowo czy przez powloki brzuszne - na 18 pazdziernika.
Wiem ze musze przygotowac sie na obydwa badania a szczegolnie wypic litr wody przed badaniem przez powloki brzuszne - jak tylko dowiem sie podczas badania to przekaze jakies informacje ale w kazdym badz razie wynik badania zostanie przekazany do mojego lekarza rodzinnego ktor skierowal mnie na to badanie po tym jak zawiozlam i pokazalam jemu wczesniejszy wynik badania oraz informacje w jakim odstepie czasu powinno byc powtorzone kolejne badanie.

Nadal odczuwam bole co powoduje u mnie silne zmeczenie oraz oslabienie - czasem wolalabym sie polozyc i wypoczac wiecej a poza tym ten tydzien dal mi tak w kosc ze masz juz wszystkiego dosyc - chyba za duzo jak na ten tydzien dla mnie - pomoc w policji, nadgodziny we wtorek oraz dzisiejsze szkolenie i dodatkowe 1,5 godziny nadgodzin :(
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

Gosiu, zostalas moderatorka - moje szczere gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

dziekuje bardzo Vwd - jestem bardzo szczesliwa i zaskoczona tym co sie stalo ;)
poza tym nasz Adminek powrocil i to jego zasluga ale sie ciesze z tego naprawde bo moge pomoc Ci teraz :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”