Ksiazki

Czytasz książki? Oglądasz filmy? Gotujesz? Pieczesz? Śmiejesz się? Napisz, co robisz w wolnym czasie?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Ksiazki

Post autor: vwd »

Czytacie beletrystyke? :D Moze macie jakas ulubiona ksiazke, kt. moglibyscie mi polecic? :D Chetnie podziele sie z Wami moimi przemysleniami dot. ksiazek i podam moje najlepsze typy do Listy Bestsellerow :)
1) J.Chmielewska - Lesio
humorystyczna powiesc z czasow PRLu, blyskotliwie napisana, wciagajaca, po prostu dobra, b.dobra lektura :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Ogolnie ostatnio ja mam dwie ksiazki ktore lubie, a mianowicie:
1. saga Zmierzch - Stephenie Meyer
2. trylogia Mezczyzni ktorzy nienawidza kobiet - norweskiego autora Stiegga Larssona
oraz
3. ksiazki Alex Kavy - kryminalne gdzie jest duzo akcji.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

jak ty liczysz? 2 ksiazki?...skoro "Mezczyzni, kt. nienawidza kobiet" i ich jakby cd to juz 3? hihi Ta pierwsza czytalam - swietna, b.b.b.wciagajaca, ale brutalna, a film jeszcze brutalniejszy... A saga "Zmierzch" ile liczy tomow? ;) a czytalas "Ludzi lodu"-skandynawska sage z pogranicza realu i fikcji?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Ach bo wzielam pod uwage tytuly tylko tych glownych - nie bralam pod uwage tomow kolejnych a pozniej jeszcze przyszly mi na ysl ksiazki Alex Kavy.
A wiec saga Zmierzch liczy 4 tomy, 3 tomy licza sobie ksiazki Stiega Larssona i kilka ksiazek Alex Kavy :)

Czytalam sage Ludzi Lodu - wszystkie tomy mam w domku w Polsce :)

Zaczelam jeszcze czytac inna serie ksiazek o wampirach - o Zoe ktora zostaje naznaczona - jest to cykl "Dom nocy". Czytalas je moze?

Czasem siegam do ksiazek opartych na faktach oraz do ksiazek o tematyce zamachow i przeciwdzialan terrorystycznych.

Rowniez wciagnely mnie ksiazki Dana Browna - Kod Leonarda DaVinci, Anioly i Demony, Cyfrowa twierdza, Zwodniczy punkt.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

"Dom nocy" - nie, nie znam
Z sag to jeszcze przezulam taka pt."Raija"
Inne zaczynalam, ale jakos nie umialam skonczyc...

"Kod Leonarda..." to jedna z najlepszych ksiazek jakie czytalam w zyciu, ale na filmie nie bylam, bo jakos po ekranizacji zrobilo sie o tym zbyt glosno.
Jesli podobaja Ci sie tego typu klimaty to zachecam do Jodi Picoult - "Przemiana" - wg mnie extra :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Nie czytalam sagi "Raija" ale z tego co sadze to na pewno intersujaca jest skoro Ty zaczelas ja czytac.

A co do Przemiany - przeczytam o czym jest i moze sie skusze - po przeczytaniu o co chodzi to wydaje mi sie to ksiazka bardzo intersujaca :)

A cykl Domu Nocy to ksiazka o dziewczynie Zoey ktora zostaje naznaczona i przemienia sie w wampira - pierwszy tom to Naznaczona - P.C. Cast + Kristin Cast a pozniej sa kolejne tomy - Zdradzona, Wybrana, Nieposkromiona a jest ich 7 tomow.

Ostatnio wciagnela mnie ksiazka o dziewczynce imieniem Mona ktora w wieku 4,5 roku zostala zdiagnozowana ze jest chora na bialaczke - Ginette Bureau "Milosc silniejsza niz wszystko" oraz drugi tom "Kocham Cie zycie. Mona". - polecam
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

"Raija" ma tyle tomow co "Ludzie lodu", ale to jakby zbior Harlequinow, dot. jednej rodziny, a zwlaszcza gl. bohaterki - wiec to lektura typowo wakacyjno-szpitalna ;)
Natomiast zdecydowanie polecam: Zabic drozda - Harper Lee - klasyka bestsellerowa, a klasyke wypada znac, no nie? ;)
a Chmielewskiej nie lubisz? ja musze od czasu do czasu siegnac po nia, aby sie szczerze posmiac :D
Znasz moze jakies wesole powiesci??
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Teraz za bardzo nie pamietam nic wesolego - czasem warto po cos takiego siegnac wiec moze skusze sie na ksiazki Chmielewskiej. Jak sobie cos przypomne - to na pewno dam znac :)
A co do tej klasyki - moze siegne po cos jak bede w Polsce - najgorsze jest to ze malo jestem w kraju i nie mam jak wypozyczyc ksiazek z biblioteki - przeciez nie bede spedzac urlopu z ksiazka - chociaz wieczorem zajrzec i poczytac - czemu nie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

Skonczylam Kurta Vonneguta - "Kocia kolyske" i cos z niej zacytuje, co b. mi sie skojarzylo z endometrioza
"Trzymajcie sie z dala od czlowieka, kt. pracowal w pocie czola nad rozwiazaniem jakiejs zagadki, rozwiazal ja i stwierdzil, ze nie jest madrzejszy niz przedtem (...) Przepelnia go bowiem mordercza pogarda do ludzi, kt. sa rownie glupi jak on, ale nie doszli do swojej glupoty rownie ciezka praca" :?
i jeszcze jeden cytat z tej ksiazki, przeciwstawny do poprzedniego:
"Na swiecie jest tyle milosci, ze wystarczy dla wszystkich, trzeba tylko rozejrzec sie dookola."
- i to tez kojarzy mi sie z endo ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

No wlasnie - naukowcy staraja sie znalezc jakies nowe sposoby zapobieganiu endo ale i tak jak na razie do tej pory nic nie jest wiadomo co jest przyczyna ze niektore kobiety sa bardziej narazone na ta chorobe a inne nie.

A co do tej milosci - ciekawy cytat bardzo bo okazuje sie ze zrozumienie mozemy znalezc tu na forum i to dzieki endo :)Tu czujemy sie wartosciowe i potrafimy okazac swoje uczucia a takze dodac otuchy i wiele dobrego slowa innej osobie - a to nie jest zazwyczaj spotykane.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

Napisze co przeczytalam w szpitalu:
1)John Sandford -Pewna zdobycz - opowiesc o zawodowej zabojczyni, kt. spotyka na swej drodze pewna bezwzgledna, bogata, popularna kobiete. Z tego spotkania wynikla niesamowita historia. Ksiazka - wg mnie - srednich lotow, ale czyta sie dobrze, tylko momentami odkladalam ja na bok, bo nie lubie makabrycznych opisow.
2)Mary McGarry Morris - Fiona - nie czesto zdarza sie narracja widziana oczami negatywnej bohaterki, choc moze tytulowa bohaterka jest negatywnie postrzegana tylko przeze mnie? Dziewczyna, kt. "wiatr zawsze w oczy", kt. daje sie bzykac praktycznie kazdemu, kt. nie potrafi sie zachowac, niczego nie umie dobrze zakonczyc, ma trudny charakter..., ale jest sympatyczna, a jej pokrecone zycie wciaga czytelnika...
3) Sharon Owens - Weselny zawrot glowy - opowiesc o pokreconym zyciu wspolczesnego pokolenia, o malzenskich planach, o zdradach, o klamstwach, o przyjazniach, o stresach i ich odreagowywaniu...nic odkrywczego...
4) Lisa Jackson - Chlod serca - po czesci makabryczna zagadka, trzymajaca w napieciu intryga i romans, czyli tzw. romantyczny thriller, bestseller w USA, bo i rzeczywiscie dobry pomysl na ksiazke...

Gosiu, mysle, ze ta ostatnia pozycja to jest cos dla Ciebie. Szkoda, ze nie masz tam polskiej biblioteki...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Wlasnie czytajac akurat opisy tych ksiazek zainteresowala mnie ta ostatnia pozycja - wlasnie tez zaluje ze nie ma polskiej biblioteki ale w bibliotece jest kilkanascie a moze kilkadziesiat polskich ksiazek - glownie przekazanych przez polskich czytelnikow jak sie domyslam - postaram sie poszukac tej ksiazeczki - moze ja znajde :)
dziekuje bardzo - jak bede w Olsztynie to napisze kilka moic pozycji ksiazek ktore lubie :)

Interesujace mi sie wydaja ksiazki Johna Grishama - sa to ksiazki zajmujace sie tematyka prawnicza dotyczaca w wiekszosci roznych przekretow ale nie tylko, np. :

Prawnik, Ława przysięgłych, Klient, Komora, Rainmaker, Apelacja, Raport pelikana, Bractwo, Wezwanie, Czas zabijania, Czuwanie, Firma, Król afer, Malowany dom, Niewinny, Obrońca ulicy, Ominąć święta, Ostatni sędzia, Testament, Wielki gracz, Wspólnik, Zawodowiec.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

Uwielbiam Grishama :) i ciesze sie, ze nie zdazylam jeszcze przeczytac wszystkiego co napisal :wink:
Dzis w necie 100 ksiazek , kt. nalezy przeczytac przed smiercia:
http://ksiazki.wp.pl/gid,1515,tytul,100 ... leria.html
Uwazam, ze sa tam tez pozycje, kt. przeczytac sie nie da, ale mozna przewertowac ;)

Ja wsrod 100 swoich ulubionych zamiescilabym np.
Harlan Coben - Nie mow nikomu :) :) :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

widze ze wsrod tych 100 ksiazek to glownie lektury ze szkoly sredniej - Maly ksiaze bardzo mi sie podobal.

W trakcie przegladania tych 100 pozycji naszla mnie mysl o ksiazce ktora opowiadala o koniu ktory pomagal gorniko w kopalni - Lysek z pokladu Idy - z tego co pamietam to bardzo sie wzruszylam czytajac ta ksiazke.

Moge rowniez dodac ze Coben ma bardzo ciekawe ksiazki rowniez - tylko szkoda ze sa pisane tak malym drukiem :P
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

to moze byc bardzo interesujaca ksiazka Sinead Moriarty "Droga po dziecko" - poruszajaca temat adopcji oraz majaca czasem sytuacje gdy mozna sie posmiac - sa rowniez opisy czytelniczek - mysle ze siegne po ta ksiazke wkrotce :)
http://www.kdc.pl/droga-po-dziecko_p358 ... #longDescr
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

czytam "Zielone drzwi" Grocholi :)
i zastanawiam sie jak wygladalaby moja autobiografia... i znow mysle, ze moje zycie przenika i dyktuje endo... ta choroba wraca jak bumerang i odciska pietno na wszystkim, co mnie dotyczy
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

mysle ze ze mna jest to samo - endo daje znac o sobie - mysle ze moj system immunologiczny jest oslabiony i lapie inne choroby teraz - bol gardla i temperatura a do tego jeszcze @ z bolami :(

Moge dodac jeszcze kilka ksiazek ktore moim zdaniem sa interesujace:
1) Ivana Trump - "Kochac samotnie" to opowiesc o czeskiej narciarce, modelce, w ktorej zakochal sie amerykanski multimilioner - jest to powiesc o marzeniach, milosci, zdradzie i oszalamiajacym bogactwie.

2) Erica Spindler - "Morderca bierze wszystko" - byla policjantka stara sie znalezc zabojce swojej przyjaciolki.

3) Sharon Sala - "Zagubieni" - zona i synek pewnego zolnierza sluzb specjalnych gina w ataku terrorystycznym a ten wyrusza na wloczege podczas ktorej w gorach spotyka pewna dziewczyne ktora wiedzie monotonne zycie opiekujac sie surowym owdowialym ojcem oraz dwojka braci - miedzy nimi dochodzi do szczegolnej zazylosci - wiez sie poglebia gdy obydwoje staja do walki z szalonym naukowcem, ktory probuje wyhodowac zmodyfikowany genetycznie narkotyk.

4) Brian Haig - "W matni" - podpulkownik prowadzac dochodzenie smierci jednego z wyzszych urzednikow Pentagonu, staje przed trudnym wyborem wobec kogo ma zostac lojalny - czy wobec przelozonych w Waszyngtonie, czy zolnierzy narazajacych zycie w krwawej wojnie w Iraku, ktora z kazdym dniem pochlania coraz wiecej ofiar.

5) Anonim - "Polowalam na terrorystow - opowiesc agentki CIA" autorka ujawnia wiele informacji, gdzie agenci FBI oraz pracownicy Departamentu stanu ignorowali przekazywane im informacje ktore mogly doprowadzic do wczesniejszego unieszkodliwienia terrorystow - ich uwiezienia i deportacji.Ujawnia ze wiele organizacji uznawanych za naukowe, kulturalne i spoleczne stanowia przykrywke dla dzialalnosci terrorystycznej.

6) Pipin Ferreras - "Zanurzeni w wielki blekit" - autor opowiada swoja historie - odslania sekrety morskich przygod, relacjonuje ostra rywalizacje w nurkowaniu bezdechowym oraz wlasne od niego uzaleznienie. Opisuje takze okolicznosci smierci ukochanej zony, ktora zginela podczas proby ustanowienia swiatowego rekordu na glebokosci 170 m. Jest to wzruszajaca historia zwiazku Francisco z Audrey- niezwykla opowiesc o milosci i pasji w glebinach oceanu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 października 2010, 20:03 przez gosiak76, łącznie zmieniany 1 raz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Witaj kochana Vwd,

wlasnie zaczelam czytac ksiazke Dana Browna "Zwodniczy punkt" i moge powiedziec ze jest to thriller ale napisany w taki sposob ze sa momenty kiedy sie smieje a w pracy podczas przerwy pytaja sie mnie co sie dzieje ze sie usmecham czytajac kasiazke a jak opowiedzialam fragment to tez sie zaczeli smiac a wiec nawiaze do dwoch fragmentow:

a. w pierwszym jest spotkanie ojca ktory jest senatorem z corka ktora jest agentka - dziewczyna nie ma faceta i ojciec zaczyna rozmowe ze masz 33 lata a wciaz jestes sama a ona mu na to ze ma wlasciwie 34 lata i jego sekretarka wyslala jej kartke urodzinowa a on na to a ja jak bylem w Toim wieku .... dziewczyan nie dala jemu dokonczyc i wykoczyla z tekstem jak byles w moim wieku to byles z mama i piep.....les sasiadke.

b. w drugim jest jak agentka pojawia sie w samolocie prezydenta i wszystkie rzeczy maja na sobie godlo amerykanskie - wziela wiec jedna rzecz do reki i w tym momencie wszedl prezydent z tekstem czy ona chce mu ukrasc suweniry - ona sie tak wystraszyla ze upuscila to na ziemie - wiec schylila sie zeby to podniesc a prezydent do niej ze nie musi przed nim klekac gdyz on nie jest krolem ;)

Goraco polecam wiec ta ksiazke :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
yoana79
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 8 grudnia 2010, 18:30

Re: Ksiazki

Post autor: yoana79 »

Hej Dziewczyny, a ja leżąc w masakrycznie wykrochmalonej szpitalnej pościeli, lubie sobie uciec od rzeczywistosci polskiej sluzby zdrowia do swiata wyobrazni Cooka i jego upiornie wykrzywionych thrillerow medycznych. Pamietam jaka byłam wkurzona jak piguly mi zabrały dzien przed opracja "Śpiączkę";) Pozdrawiam wszystkie mole książkowe;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Ja obecnie zaczytuje sie w trylogii Stiega Larssona - tak mnie wciagnelo ze w kilka dni przeczytalam pierwsza czesc trylogii pt. "Mezczyzni ktorzy nienawidza konbiet".
Z tego co wiem to pozostale dwie czesci sa rowniez bardzo interesujace - "Dziewczyna ktora igrala z ogniem" oraz "Zamek z piasku ktory runal".
yoana79 pisze:Hej Dziewczyny, a ja leżąc w masakrycznie wykrochmalonej szpitalnej pościeli, lubie sobie uciec od rzeczywistosci polskiej sluzby zdrowia do swiata wyobrazni Cooka i jego upiornie wykrzywionych thrillerow medycznych. Pamietam jaka byłam wkurzona jak piguly mi zabrały dzien przed opracja "Śpiączkę";) Pozdrawiam wszystkie mole książkowe;)
Asiu a czy pozniej odzyskalas swoja ksiazke???

Pozdrowienia ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
yoana79
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 8 grudnia 2010, 18:30

Re: Ksiazki

Post autor: yoana79 »

Hej Gosiak, konkretnie to biblioteka odzyskała;) Larsona pozostałe części polecam pod warunkiem, ze nie masz nic pilnego do robotki;) Ja zapomniałam o całym świecie i przez głownie przez Salander umknęła mi katastrofa smoleńska... więc ostrzegam;)
gosiak76 pisze:Ja obecnie zaczytuje sie w trylogii Stiega Larsona - tak mnie wciagnelo ze w kilka dni przeczytalam pierwsza czesc trylogii pt. "Mezczyzni ktorzy nienawidza konbiet".
Z tego co wiem to pozostale dwie czesci sa rowniez bardzo interesujace - "Dziewczyna ktora igrala z ogniem" oraz "Zamek z piasku ktory runal".
yoana79 pisze:Hej Dziewczyny, a ja leżąc w masakrycznie wykrochmalonej szpitalnej pościeli, lubie sobie uciec od rzeczywistosci polskiej sluzby zdrowia do swiata wyobrazni Cooka i jego upiornie wykrzywionych thrillerow medycznych. Pamietam jaka byłam wkurzona jak piguly mi zabrały dzien przed opracja "Śpiączkę";) Pozdrawiam wszystkie mole książkowe;)
Asiu a czy pozniej odzyskalas swoja ksiazke???

Pozdrowienia ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Nie szkodzi - w Anglii oddaje sie czytaniu w wolnej chwili kiedy mam chwilke wytchnienia od pracy oraz od wolontariatu a takze od nauki - az tyle czasu mi odpada ze milo jest czasem zapomniec o tym co dzieje sie wokolo nas - Salander jest niesamowita - chociaz Mikael tez jest w sumie niezlym dziennikarzem a obydwoje tworza niezla pare w dochodzeniu do prawdy ;)
Poza tym jestem na zwolnieniu lekarskim obecnie bo 8 grudnia mialam laparoskopie - wiec trzeba jakos zajac sie czyms w wolnym czasie ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Ksiazki

Post autor: karolina794 »

yoana79 pisze:Hej Dziewczyny, a ja leżąc w masakrycznie wykrochmalonej szpitalnej pościeli, lubie sobie uciec od rzeczywistosci polskiej sluzby zdrowia do swiata wyobrazni Cooka i jego upiornie wykrzywionych thrillerow medycznych. Pamietam jaka byłam wkurzona jak piguly mi zabrały dzien przed opracja "Śpiączkę";) Pozdrawiam wszystkie mole książkowe;)

Yoanno witaj w gronie zaczytanych w horrorach i thrillerach.Uwielbiam czytać Dean'a Koontza,Robina Cooka itd.
Teraz jestem w trkacie czytania "sklepiku z marzeniami".Polecam :D Na czytanie poswięcam każdą wolną chwilę,kiedy tylko mogę.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

to chyba najlepiej spedzony dla mnie czas z ksiazka i muzyka w tle :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Ksiazki

Post autor: karolina794 »

Gosiu a czytałaś "Anioły i demony" Browna?
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

czytalam ta ksiazke - czytalam rowniez Kod leonarda da vinci, zwodniczy punkt ..... zamierzam za jakis czas przeczytac cyfrowa twierdze a takze jest jakas nowa ksiazka jego zwiazana z symbolem - nie pamietam tytulu dokladnie teraz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Ksiazki

Post autor: karolina794 »

Uwielbiam czytać jego ksiązki,trafiają do mnie i moich przekonań. Jestem osobą wierzącą w Boga na swój własny sposób.Kiązki Browna pokazują jak wiele ma Kościół Katolicki do ukrycia i zbyt duża role odgrywa w naszym zyciu,ingerując w sprawy związane z innymi sferami naszego zycia.
Opowiem wam co ostatnio miało miejsce w najwiekszym Kościele w naszym mieście:Otóż Księża z tegoż Kościoła są bardzo przeciwni aborcji.Posuneli sie do tego,że w Kosciele zorganizowali "wystawę" zdjęć ukazujących kobiety w czasie aborcji,płody,narzędzia itp.Nie zdawali sobie sprawy,że do Koscioła chodzą też rodzice z dziećmi.Nie wiem zupełnie czemu to miało słuzyc,oburzył mnie bardzo sposób w jaki manifestują swoje zdanie.Moja noga w każdym razie w tym Kosciele na pewno nie postanie.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Wcale Ci sie nie dziwie ze nie masz ochoty juz tam isc wiecej tez bym nie poszla bo ak jak piszesz to nie wiadomo co ksieza chcieli w ten sposob ukazac lub zwrocic uwage - czy kiedykolwiek pomysleli o sytuacji gdy kobieta mogla zostac zgwalcona ?? Domyslam sie ze ciezko jest takiej kobiecie i najczesciej posuwaja sie one do usuniecia ciazy ale sa tez przypadki ze mlode dziewczyny wpadaja i jedyne co im sie nasuwa na mysl to usuniecie ciazy - ksieza powinni w inny sposob starac sie dorzec do osob wierzacych niz w sposob ktory opisalas ale co tu wiele mowic skoro nawet sa przeciwni metodzie in vitro dzieki ktorej wiele par moze byc szczesliwych ponownie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
yoana79
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 8 grudnia 2010, 18:30

Re: Ksiazki

Post autor: yoana79 »

Hej Gosia, to jak najszybszego powrotu do formy życze - przy pomocy Salander to dobra terapia;) Pozdrawiam, Aśka
gosiak76 pisze:Nie szkodzi - w Anglii oddaje sie czytaniu w wolnej chwili kiedy mam chwilke wytchnienia od pracy oraz od wolontariatu a takze od nauki - az tyle czasu mi odpada ze milo jest czasem zapomniec o tym co dzieje sie wokolo nas - Salander jest niesamowita - chociaz Mikael tez jest w sumie niezlym dziennikarzem a obydwoje tworza niezla pare w dochodzeniu do prawdy ;)
Poza tym jestem na zwolnieniu lekarskim obecnie bo 8 grudnia mialam laparoskopie - wiec trzeba jakos zajac sie czyms w wolnym czasie ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Hej Asiu,

dziekuje bardzo - dzieki tej lekturze czas mija mi bardzo szybko - az za szybko bo pamietam jak dluzyl mi sie do laparo - a po laparo biegnie niesamowicie szybko teraz. ;)
z drugiej strony chcialabym zostac jeszcze w Polsce i moc dojsc do siebie w domku - no ale zycie nie jest az tak hojne zebym mogla tu pozostac - musze wracac do anglii i zalatwiac formalnosci zwiazane z moim leczeniem i zw. lekarskim. ;) Ale mysle ze za miesiac sie pojawie znow a moze za 1,5 miesiaca - w kazdym badz razie do konca marca musze wykorzystac urlop a zostalo mi okolo 10 badz 11 dni jeszcze wiec wyjda 2 tygodnie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozrywka”