witam pięknie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
yoana79
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 8 grudnia 2010, 18:30

witam pięknie

Post autor: yoana79 »

Jestem tu świeża, i nie żebym aż nadto w swoją moc sprawczą wierzyła, ale zamierzam troszkę inną perspektywę na endo naszą kochaną rzucić. Taka do końca nowa nie jestem, bo znamy się już z biernego ?widzenia?, ale się nie wychylałam tylko z dystansu bezpiecznego obserwowałam, rozumiałam, współczułam, analizowałam i wnioski wyciągnęłam. Mianowicie, moje drogie Panie, i nielicznie przewijające się rodzynki płci odmiennej, bo i takowe wypowiedzi odkryłam, trzeba się zabrać do działania, nie pozwolić naszej wszędobylskiej i wścibskiej towarzyszce wodzić się za nos. Trzeba podać jej rękę i być jej samcem alfa. Bo skoro już musi być nas tak uczepiona, to trochę moresu trzeba ją nauczyć i przymknąć oko jak nabroi po raz kolejny. Przestać z nią wojować. Pokochać na nowo siebie z nią w środku. Zaakceptować inność. Nie ważne, że bez jajnika, jajowodu i innych przydatków. To tylko dodatki są. Nie wyznaczniki kobiecości. Kobietami jesteśmy, bo tak chciał Bóg, natura, czy w co tam kto wierzy. Ja zwątpiłam. I w siebie. I wszystko, co pod definicją seksapilu się kryje. Nie popełniajcie mojego błędu. Uzależniłam się od endometriozy, wiec wszem i wobec na tym forum ogłaszam: Jestem Joanna i jestem endoholiczką. Od 7 lat choruję. Od miesiąca w abstynencji. Współuzależniłam rodzine i przyjaciół. Straciłam dużo więcej. Chcę jednak walczyć. Tak jak potrafię, może nie perfekcyjnie, ale w miarę dobrze piszę, więc logując się tutaj, zapraszam jednocześnie do lektury książki, która z mozołem, ale powstaje, pod roboczym tytułem: ?Endo-proteza?, a której fragmenty sukcesywanie pojawiać się na blogu, którego adres zainteresowanym podam na priv. Ale to już wkrótce. Na razie wyszłam z ukrycia;)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witam pięknie

Post autor: vwd »

Witaj na naszym forum :)
Co za intrygujacy wpis ;) a mozesz napisac cos wiecej o sobie?...
Dlaczego zwatpilas w swoja kobiecosc? Odnosisz wrazenie, ze my tez w nia watpimy? :)
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: witam pięknie

Post autor: patrycja89 »

Witaj Yoanno :)
Bardzo fajnie, że w końcu zebrałaś się w sobie i postanowiłaś wyjść z ukrycia :)
Witam Cię bardzo serdecznie :)
Przeczytałam Twojego posta i muszę Ci przyznać, że faktycznie umiesz pisać - widać, to już po sposobie w jaki opisałaś swoje odczucia i pokrótce jakby swoją historie :)
Bardzo chętnie poczytam to co piszesz :)

Pozdrawiam Cię cieplutko :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
yoana79
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 8 grudnia 2010, 18:30

Re: witam pięknie

Post autor: yoana79 »

Dzięki wielkie za miłe powitanie i słowa uznania. Jak znajdę wolną chwilkę to z pewnością podzielę się z Wami moją historią, to na początek. Postaram się w pigułce i bez literackich ozdobników, żeby nie dublować powstających treści z książką, bo wiadomo żadna ze mnie Grochola czy Kalicińska, żeby wracać jeszcze raz do lektury;) Do następnego napisania. Pozdrawiam gorąco.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witam pięknie

Post autor: gosiak76 »

Witam serdecznie,

co spowodowalo ze zbaralas sie za pisanie ksiazki? Czyzby to byl przelom ze chcialas opisac swoje odczucia czy rowniez zamiescic obawy i odczucia innych osob ??

pozdrawiam ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witam pięknie

Post autor: domowniczka »

czesc, od dawna piszesz? :) to twoja pierwsza ksiazka? :) a jest tam jakas fabula? ;)
Jak sie leczysz? Co w tej chwili bierzesz? Kto Cie wspiera w chorobie? Zycze Ci zdrowia!
-domowniczka
yoana79
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 8 grudnia 2010, 18:30

Re: witam pięknie

Post autor: yoana79 »

Witam sznowną Panią Moderator, obawiałam się ze przeceniłam swoje mozliwości, bo teraz czasu mi na wszystko brakuje;) a właśnie ze względu na nadmiar czasu się zabrałam za zebranie strzepków myśli i podzielenia się nimi ze światem. Pewnie, ze swoje, bo przygotowania psychologicznego nie mam, zeby innym terapię robić, więc zaczynam od siebie. Myślę, ze endo traktowana jest po macoszemu, więc troche pr-owskiego szumu chciałam zrobić. a gdzie mogę znaleźć lepsze wsparcie niż u Was;) Pozdrawiam serdecznie i proszę o cierpliwość;)
gosiak76 pisze:Witam serdecznie,

co spowodowalo ze zbaralas sie za pisanie ksiazki? Czyzby to byl przelom ze chcialas opisac swoje odczucia czy rowniez zamiescic obawy i odczucia innych osob ??

pozdrawiam ;)
yoana79
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 8 grudnia 2010, 18:30

Re: witam pięknie

Post autor: yoana79 »

Hej domowniczka, piszę całe życie, a poważnie - do szuflady pisałam odkąd odpowiednio mi sie substancja szara ukształtowała i bardziej rozwinęła półkula głowy odpowiedzialna za talenty;) Książka jak najbardziej pierwsza, a czy powstanie to zależy od wielu czynników,no i moich możliwości;) Fabuła jak najbardziej, bo monolog węwnętrzny jest niezbyt atrakcyjną formą przekazu;) Na chwilę obecną odstawiłam htz i wyczekuje niecierpliwie @, ale coś się jajniczka kawałeczek nie mobilizuje;) Wspierają mnie rodzice i przyjaciele, ale dopiero teraz doceniłam i wylazłam poza cyniczną skorupę. Taka forma autoterapii;) życzenia zdrówka odżyczam;)
domowniczka pisze:czesc, od dawna piszesz? :) to twoja pierwsza ksiazka? :) a jest tam jakas fabula? ;)
Jak sie leczysz? Co w tej chwili bierzesz? Kto Cie wspiera w chorobie? Zycze Ci zdrowia!
-domowniczka
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: witam pięknie

Post autor: Ksenia »

witaj,

czy masz jakies sposoby radzenia sobie z endo ?? jak zamierzasz z tym walczyc ?? gdzie endo sie umiescilo w Twoim przypadku ??

pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witam pięknie

Post autor: vwd »

Yoana, co u Ciebie? napisalas cos wiecej? jak sie czujesz? :) moze endo jednak Cie opuscilo? ;)
yoana79
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 8 grudnia 2010, 18:30

Re: witam pięknie

Post autor: yoana79 »

Hej, ostatnio zupełnie się twórczo i komunikacyjnie wyalienowałam. Właściwie to dojrzewa we mnie milion myśli na raz. Endo nadal się dąsa na mnie, z pokorą powróciłam do publicznej służby zdrowia, dostałam luteinkę, żeby krwawy i jedyny strzępek kobiecości, który we mnie pozostał, raczył obdarzyć mnie @. I spokojnie, gdyby nawet jakimś cudem naprzyrodzonym endo zasnęła snem kamiennym na zawsze, forum nie opuszcze;) Pozdrawiam i buziaki. Nieustająco więcej zdrówka i wiary życze.

vwd pisze:Yoana, co u Ciebie? napisalas cos wiecej? jak sie czujesz? :) moze endo jednak Cie opuscilo? ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witam pięknie

Post autor: gosiak76 »

Ale Cie dlugo nie bylo Joasiu - myslalam ze zapomnalas o nas. Jak tam Twoje sprawy ??? Jak idzie pisanie ksiazki ?? Mi udalo sie dostac ksiazke pewnej kobietki ktora opisala swoja historie na temat endo.
Jak sie czujesz obecnie??? Pozdrawiam cieplo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
yoana79
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 8 grudnia 2010, 18:30

Re: witam pięknie

Post autor: yoana79 »

Hej Gosiak, no widzę że dotarłaś do mojej konkurentki;) Chętnie poczytałabym i ja. Zdradzisz coś więcej? A ja jak to ja - wstaję, biegne, padam, że już czasem sama za sobą nie nadążam;) Cos napiszę, coś skasuje i tak w kółko. Zdrówka i pozdrówka.
gosiak76 pisze:Ale Cie dlugo nie bylo Joasiu - myslalam ze zapomnalas o nas. Jak tam Twoje sprawy ??? Jak idzie pisanie ksiazki ?? Mi udalo sie dostac ksiazke pewnej kobietki ktora opisala swoja historie na temat endo.
Jak sie czujesz obecnie??? Pozdrawiam cieplo.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witam pięknie

Post autor: vwd »

hej :) jak mi brakowalo tego wyrafinowanego stylu... :D Yoana, a konkretnie co porabiasz? i jak sie masz? lepiej/gorzej?...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witam pięknie

Post autor: gosiak76 »

Joasiu ksiazka jest napisana po angielsku. Autorka jest Angela Hankins Sachs a tytul - "Endometriosis. Lighting the path".
Jeszcze sie za nia nie wzielam ale mysle ze juz wkrotce ja poczytam i moze cos dodam od niej to dla Ciebie i innych dziewczyn na naszym forum :)
Pozdrowionka
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”