Witam. Prosze o pomoc.

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
annamaria18
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 19:09

Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: annamaria18 »

Witam wszystkich!!
Ostatnio na wizycie u ginekologa dostałam skierowanie do szpitala na laparoskopię. Chciałabym się coś dowiedzieć na temat tego zabiegu. Strasznie się boję bo już za dwa tygodnie. Czas szybko leci.
Może któś miał zabieg w Warszawie na Karowej, to niech napisze jak tam to wszystko się odbywa.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

Witaj annamaria,

przykro mi ze dostalas skierowanie do szpitala na laparoskopie i zaczynasz sie ta sytuacja stresowac. Moge powiedziec ze dzieki laparoskopii w koncu poznalam moj problem i ciesze sie ze zostalam skierowana do szpitala na ten zabieg - im wczesniej Cie zdiagnozuja tym lepsze sa mozliwosci leczenia.
Niestety nie mialam laparoskopii przeprowadzanej w Warszawie ale wydaje mi sie ze procedury sa takie same albo zblizone do siebie - prosze przeczytaj sobie informacje dotyczace przygotowania do laparoskopii http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=29&t=495 - mam nadzieje ze dzieki temu watkowi bedziesz mogla zapoznac sie z tym co jest przed Toba i nie bedziesz sie juz tak bardzo stresowala.
Czy lekarze powiedzieli co podejrzewaja w Twojej sytuacji???
Zycze powodzenia - trzymam kciuki i daj znac co sie dzieje u Ciebie dalej.

Pozdrawiam - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: domowniczka »

Witaj na naszym forum :) Tutaj wiele dziewczyn wypowiadalo sie o laparo-poszperaj, a dowiesz sie wiecej niz chcesz wiedziec ;) chyba zadna z nas nie byla na Karowej, ale chyba wszedzie jest podobnie :) liczymy na to, ze jak bedzie po wszystkim, to sie z nami podzielisz swoimi spostrzezeniami :) podrzucam Ci linki, kt. moze Cie zaciekawia http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=13&t=433 i http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=37&t=434
Trzymam za Ciebie kciuki :D :D :D :D :D jesli masz jakies konkretne pyt. to pisz!!!!!!!!!!!!!
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: vwd »

annamaria18 pisze:Strasznie się boję bo już za dwa tygodnie
Strach to akurat normalny objaw w tej sytuacji, ale zupelnie niepotrzebny :) Wszystko pojdzie szybko i bez problemu, wrocisz do domu predzej niz sie spodziewasz ;) A co Ci powiedzial konkretnie lekarz, kt. kieruje na laparo? masz torbiele, guzy? i jak sie czujesz?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: domowniczka »

AnnaMaria, trzymam za Ciebie kciuki!!! Nie boj sie :) Laparoskopia zapewne pomoze ci w tym o czym nie chcesz pisac... na pewno ulatwi twoja obecna sytuacje :)
annamaria18
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 19:09

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: annamaria18 »

Witam wszystkich!
Mogę sie pochwalić że jestem już po laparoskopii. Jakoś przeżyłam. Z każdym dniem jest coraz lepiej. Teraz tylko się obawiam jaka będzie pierwsza miesiączka po tym zabiegu. Czy bardziej bolesna. Przed zabiegiem miałam bardzo bolesne.
A co do Szpitala na Karowej to muszę powiedzieć że mile się zaskoczyłam. Parsonel medyczny profesjonalny, szczególnie profesor Roszkowski to człowiek bardzo miły i dostępny. Warunki na oddziale na wysokim poziomie - bardzo czysto. Jak w domu...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: vwd »

juz po??? to co tak malo piszesz? ;) opowiedz pomalu i szczegolowo? my tu usychamy z ciekawosci! Po kolei.. ile dni bylas w szpitalu? czy mialas narkoze? jak na nia zareaagowalas? jak Cie przygotowywali? Czy glodzili ;) Ile osob bylo na sali? Czy poznalas kogos z endo? Co dokladnie jest w wypisie? Co powiedzial lekarz operujacy? Jakie masz stosowac leki? Jak dlugo? Jak sie goi? Czy dobrze sie czujesz????
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

Wow - niesamowita ilosc pytan :) Ja tylko dorzuce jeszcze jedno od siebie - jak dlugo masz czekac na wyniki histopatologiczne ??? Pozdrawiam i mam nadzieje ze @ nie beda takie bolesne - ja do tej pory jeszcze nie dostalam @ od laparoskopii ktora byla wykonana 8 grudnia - mialam tylko plamienie od 12 do 14 grudnia.
Zycze szybkiego powrotu do zdrowka.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: domowniczka »

trzymalam za Ciebie kciuki i ciesze sie, ze moze troszke pomogly :)
annamaria18 pisze:Warunki na oddziale na wysokim poziomie - bardzo czysto. Jak w domu...
No to faktycznie wyjatkowo :) i jak sie czujesz? kiedy wybierasz sie do kontroli?
annamaria18
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 19:09

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: annamaria18 »

Witam
Własnie dostałam @. Nadal bardzo bolesna. Na kontrolę zapisałam się dopiero na 14 marca. Mam nadzieję że lekarz przepisze mi jakieś leki.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: domowniczka »

Powinien przypisac leki... bo bez nich... bedzie ciezko...
zwlaszcza, ze @ bolesna :|
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

a czy juz wiesz kiedy otrzymasz wyniki badan histopatologicznych? jakie informacje otrzymalas na wypisie ze szpitala??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: catrina27 »

Witaj.
Moja pierwsza @ po laparo też była bardzo bolesna. Daj czas swojemu organizmowi by się zregenerował. Wiesz ja tylko z własnego doświadczenia wcześniej udała bym się do lekarza. Po 1 zgadzam się z domowniczką, że powinnaś dostać leki, a po 2 powinnaś zrobić USG kontrolne. Trzeba tego przypilnować.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: vwd »

catrina27 dobrze mowi :)
moja @ po laparo byla tragiczna, ale potem bralam Danazol i wszystko bylo ok
annamaria18 badz dobrej mysli :) jesli bedzie bolalo musisz do lekarza wybrac sie wczesniej! :) i koniecznie pisz nam jak sie czujesz Pzdr. mocno :)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: catrina27 »

Jak przebiega @. U mnie najgorsze byłe pierwsze 2-3 dni, później już było lepiej. Czujesz się już lepiej?
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
annamaria18
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 19:09

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: annamaria18 »

Przeżyłam @, ale teraz zaczęły sie problemy z pęcherzem. Boli mnie i często biegam do łazienki.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

Jezeli bole beda sie nadal utrzymywaly i nadal czesto bedziesz biegac do lazienki to najlepiej udac sie do lekarza rodzinnego w tej sytuacji zeby wykluczyc zapalenie drog moczowych lub ewentualnie otrzymac antybiotyki jezeli wystapila infekcja.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: catrina27 »

Ja bóli nie mam, ale objaw częstego oddawania moczu też wystąpił. Także posłuchaj Gosi jak będzie się utrzymywać ból zgłoś się do lekarza.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: domowniczka »

i jak Twoj pecherz? juz wszystko ok? Jak w ogole sie czujesz???
annamaria18
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 19:09

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: annamaria18 »

Witam
Z moim pęcherzem już jest ok. Ogólnie czuję sie dobrze. Jeszcze miewam poranne bóle kłujące w dole brzucha. Teraz czekam na druga miesiaczkę i po niej będę miała wizyte u lekarza.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: domowniczka »

To dobrze :) :) :) Ciekawe jak ta druga @, czy bedzie bolesna :| a masz przygotowane jakies srodki na bol?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: gosiak76 »

Super ze juz bole pecherza odpuscily. Mam nadzieje ze druga @ nie bedzie zbyt bolesna. :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Witam. Prosze o pomoc.

Post autor: catrina27 »

No ja też mam taką nadzieję ;)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”