Historia Magdy:(

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
ocieplenie26
Udzielaj±cy się
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 19:10

Historia Magdy:(

Post autor: ocieplenie26 »

Witam wszystkich, jestem tutaj po raz pierwszy.
Wczoraj tzn. 10 lutego br byłam u ginekologa na wizycie kontrolnej. Podczas badania usg dopochwowe okazało się, iż mam Endometriozę w lewym jajniku czyli 35,5 x 25,9 mm. Mam brać Visanne przez 1\2 roku i zrobić Ca 125 i za trzy miesiące do kontroli.Mam już dwojkę wspaniałych malaństw. Dziewczynki są w wieku 5 i 4 lata. Urodziły się przez cc. Druga cesarka była dosyć poważna, gdyż mi pękła macica i prawdopodobnie to spowodowało u mnie takie zmiany.Czy ktoś z was stosował visanne i jakie są dalsze postępowania tej choroby? :( Pozdrawiam
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Historia Magdy:(

Post autor: karolina794 »

Witaj Magdo na forum,na temat Visanne możesz poczytać w dziale o naszych lekarstwach.Byłam pierwszą osobą na forum,która je sosowała.Możesz tam poczytac o moich doświadczeniach z Visanne.W razie jakichkolwiek pytań pisz smiało.
Pozdrawiam
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Historia Magdy:(

Post autor: catrina27 »

Witaj
Ja, gdy zapisałam się na forum powiedziano mi, że to skarbnica wiedzy. I to jest prawda ;) W tym temacie są ogólne pierwsze informacje jakie warto wiedzieć. Takie endo w pigułce. http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=13&t=664 Pozdrawiam
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Historia Magdy:(

Post autor: domowniczka »

Witaj ocieplenie :) Dopiero teraz dotarlam do Twojego postu... Super, ze masz zdrowe coreczki :) :) Przesylam dla nich pozdrowienia :D Powiedz, nie maials wczesniej zadnych objawow endo? Nie mialas problemow z zajciem? ...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia Magdy:(

Post autor: gosiak76 »

Witaj Magda,
przykro mi ze masz torbiel endometrialna - czy o endo dowiedzialas sie przypadkowo czy mialas jakies dolegliwosci ktore sklonily Cie do wizyty u lekarza?? Jak sie obecnie czujesz??
pozdrawiam - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ocieplenie26
Udzielaj±cy się
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 19:10

Re: Historia Magdy:(

Post autor: ocieplenie26 »

Witajcie dziewczyny, o endo dowiedziałam się przypadkowo na wizycie kontrolnej u ginekologa. Zawsze miałam bolesne miesiączkowanie, ale od trzech miesięcy dodatkowo po okresie dostawałam systematycznie plamień ok. 6 dni myslalam ze to od spiralki i postanowiłam wybrać się do lekarza. Robiłam Ca-125 wyszedł dobry 25,2. Dalej pobieram Visanne ale mam bardzo mocny i bolesny przy tym okres. 9 marca ide do innego lekarza. A tak wcześniej nie miałam problemu z zajściem w ciążę. W sumie miałam 3 ciąże w tym jedna poroniona w 8 tygodniu, a dwie przez cc. Rok po roku. Pozdrawiam Dam znać po 9 marca co dalej.
ocieplenie26
Udzielaj±cy się
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 19:10

Re: Historia Magdy:(

Post autor: ocieplenie26 »

Pozdrowienia od moich córeczek :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia Magdy:(

Post autor: gosiak76 »

Madziu dziekujemy za pozdrowienia od coreczek :)

Daj szanse Visanne gdyz nie od razu sa widoczne skutki dzialania tego leku ale mam nadzieje ze uslyszysz lepsze wiesci od innego lekarza i okaze sie ze wie co to jest endometrioza i bedzie wiedzial jak postepowac dalej. Trzymam kciuki i zycze powodzenia.
Poza tym super ze nie mialas problemow z zajsciem w ciaze ale bardzo mi przykro ze doszlo do poronienia z jedna ciaza - tule mocno - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Historia Magdy:(

Post autor: vwd »

dzieki za pzdr. :) :) To wspaniale, ze masz coreczki!!!! Uwazam, ze to najcudowniejsze co moze nam sie w zyciu przytrafic: byc rodzicem :) Ufam, ze przyjmowane systematycznie lekarstwo pomoze! i trzymam za to kciuki :)
Ela
Udzielaj±cy się
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2011, 23:33

Re: Historia Magdy:(

Post autor: Ela »

Witaj Magdo!!!

Masz dodatkowy bodziec do walki z endo-córeczki :)
Ja też mam dziecko-synka i to mi daje ,,kopa,,
Trzymaj się ciepło i nie dawaj.Bedzie dobrze :D
Pozdrawiam,Ela
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Historia Magdy:(

Post autor: domowniczka »

idzie ocieplenie... ;) wiec skojarzylam :) hihi
Co dobrego slychac?
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Historia Magdy:(

Post autor: Ksenia »

Witaj Magdo na forum - mam nadzieje ze dzieki forum odnalazlas sporo informacji na temat choroby i wiesz juz wiecej jak postepowac z nia aby nie dac jej przewagi nad sama soba ;)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Historia Magdy:(

Post autor: catrina27 »

Dziś już prawdziwa wczesna wiosenka ;)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Historia Magdy:(

Post autor: domowniczka »

Nadeszlo lato :D a gdzie podziewa sie ocieplenie? ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia Magdy:(

Post autor: gosiak76 »

Magdo witaj - co u Ciebie slychac ??? Czy nadal bierzesz Visanne ???
ocieplenie26 pisze:Dam znać po 9 marca co dalej.
Jak u Ciebie wszystko wyglada obecnie ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ocieplenie26
Udzielaj±cy się
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 19:10

Re: Historia Magdy:(

Post autor: ocieplenie26 »

Witam wszystkie dziewczyny
przepraszam, że tak długo mnie tutaj nie było, ale odpowiadam na wasze wszystkie pytania.
1. przestałam zażywać lek Visanne, gdyż miałam bardzo długie krwawienia ponad 2,5 tygodnia i mocne bóle.
2. Jak przestałam pobierać lek to i samopoczucie mam lepsze tryskam enerią.
3. Wczoraj byłam u lekarza torbiel mi sie zmniejsza i to o dziwo bez leków. Była 3,8 ... jest 3,00 to prawie centymetr mniejsza
Lekarz też jest pod wrażeniem że organizm sam walczy, mam nadzieję że będzie wszystko dobrze, oby nie zaczeła rosnąć.
A tak co u Was? Moje dzieciaczki rosną. Starsza idzie od września do zerówki, jaka jestem już "Stara" Tyle już czasu. Pogoda nam dopisuje i to choroby uciekają. Pozdrawiam wszystkie i głowa do góry będzie dobrze. Zauważyłam że jeżeli podchodzisz do życia optymistycznie z radością to jakoś idzie, a Wiara jest tutaj najważniejsza bo mocno pomaga:) :D
Pozdrawiam:)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Historia Magdy:(

Post autor: vwd »

zawsze sie cieszymy, gdy ktos wpadnie choc na 5 minut :) :D :D Witaj ocieplenie! :)
1.to, ze przestalas zazywac V. troszke mnie zaskoczylo - dotychczas wszystkie osoby wypowiadaly sie o V.b.przychylnie
2. a ze lepiej sie czujesz po odstawieniu V. to dla mnie drugie zaskoczenie, ale b.b. pozytywne :)
3. to, ze torbiel sie zmniejsza... to moze jednak zasluga stosowania V. Dlugo go bralas? a kiedy przestalas? Tydzien temu, miesiac?...
4. Cudownie, ze organizm sam walczy! :)
5. pzdr. od nas corcie!!!! zwlaszcza, ze ostatnio byl Dz.Dz. i nie mysl, ze jestes stara :lol: Co maja powiedziec te dziewczyny, kt. dzieci juz je przerosly?! ;) Mamy tyle lat na ile sie czujemy! 8) A Ty w tej chwili wygladasz b.radosnie i dobrze :D i oby tak juz zawsze :) :) :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia Magdy:(

Post autor: gosiak76 »

Magda czy mialas endo zdiagnozozwane laparoskopowo czy tylko poprzez usg ??? Moze Visanne nie bylo odpowiednim lekiem w Twojej sytuacji a moze Twoj organizm nie przyjmuje tego leku. Dlugo go stosowalas ???
Fantastycznie ze czujesz sie duzo lepiej - jestem zaskoczona ze torbiel zmniejsza sie pomimo ze nie stosujesz V.
Czy na pewno to byla torbiel endometrialna a moze to byla tylko torbiel czynnosciowa a leki spowodowaly taka a nie inna reakcje organizmu?
Super ze coreczka idzie do przedszkola wkrotce - nie jestes "stara" bo dziewczynki rosna ale to nie znaczy ze Ty musisz byc "stara" pomimo ich dorastania - najwazniejsze ze tryskasz energia i jestes mloda duchem :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ocieplenie26
Udzielaj±cy się
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 19:10

Re: Historia Magdy:(

Post autor: ocieplenie26 »

Witajcie ponownie
torbiel miałam zdiagnozowaną przez USG. Byłam u dwóch lekarzy i każdy tak samo mówił. A co do v. brałam 2 miesiące luty i marzec. jeden lekarz kazał brać nadal mimo że bardzo organizm mój nie tolerował wcale tego leku. Drugi lekarz kazał mi odstawić, gdyż pojawiające się krwawienia coraz bardziej się wydłużały nawet do 2,5 tygodnia i to naprawdę były obfite krwawienia i przy tym niska hemoglobina. Posłuchałam się drugiego lekarza i jej się trzymam. To ona mi odstawiła leki. W kwietniu byłam na kontroli torbiel 3,8 X 2,9 (bez brania już leków) wczoraj byłam ponownie 3,00 x 2,5 nadal bez brania leków wieć jest jakaś poprawa. Laparaskopii nie miałam robionej, tylko usg i ca - 125
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Historia Magdy:(

Post autor: vwd »

dobrze, ze sie zmniejsza torbiel :) oby tak dalej :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Historia Magdy:(

Post autor: domowniczka »

dzieki za te wszystkie nowinki dot. Twojego przypadku :)
Skoro wszystko idzie w dobra strone... nic tylko skakac z radosci ;) :) :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia Magdy:(

Post autor: gosiak76 »

To wspaniale ze wszystko idzie ku lepszemu - oby w koncu i tamte torbiele sie wchlonely czego bardzo mocno Ci zycze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Historia Magdy:(

Post autor: vwd »

ocieplenie, nie wiem po co Ci ca-125 w Twoim przypadku, ale co do reszty powiem krotko: super! :D
ocieplenie26
Udzielaj±cy się
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 19:10

Re: Historia Magdy:(

Post autor: ocieplenie26 »

Cześć dziewczyny
przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. A więc u mnie dużo się zmieniło. Po pierwsze zmieniłam całkowicie lekarza i trzymam się tylko jego. Już nie biorę visany, gdyż mi nie hamowała krwawień.
Jestem teraz na CYPRESIE poniewaz mam dodatkowo zespół polistycznych jajników. Oprócz endometriozy na lewym jajniku mam 8 torbieli na prawym. Jakiś koszmar. Teraz wiem co wy przeżywacie. Bóle mam mocne, alejakoś daję rade muszę. Wiem że długie leczenie mnie czeka. A to dla mojego dobra Pozdrawiam
ocieplenie26
Udzielaj±cy się
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 19:10

Re: Historia Magdy:(

Post autor: ocieplenie26 »

A zapomniałam wam powiedzieć w czerwcu jak byłam u lekarza to torbiel mi się zmieniła czyli zmniejszyła ale nie wiem jak lekarz nie mógł zobaczyć torbieli na prawym jajniku. A ataki dostałam na swoim urlopie i trwały 2 tygodnie ale tłumaczyłam że tak musi być. Dobrze że za namową rodziny zmieniłam po raz kolejny lekarza. Tym razem go będe się trzymała gościu się zna. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia Magdy:(

Post autor: gosiak76 »

Super ze trafilas na wspanialego lekarza i jestes pod dobra opieka. To jest najwazniejsze w tym dosc ciezkim okresie. Zycze wiec duzo zdrowka i poprawy w trakcie leczenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Historia Magdy:(

Post autor: vwd »

ocieplenie, jak milo Cie widziec! :) dobrze, ze wreszcie trafilas na kompetentnego lekarza :) i ze torbiel zmalala :) to naprawde dobre wiesci od Ciebie :) a jak w ogole funkcjonujesz? i jak sie czujesz?
ocieplenie26
Udzielaj±cy się
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 10 lutego 2011, 19:10

Re: Historia Magdy:(

Post autor: ocieplenie26 »

Witam
narazie bez rewelacji, gdyż dopiero jestem 5 dzień na CYPRESIE a na rezultaty trzeba poczekać za dwa miesiące mam iść do kontroli to zobaczymy czy leki pomagają. A Wy dziewczyny jak się czujecie? Co tam słychać? Pozdrowienia wreszcie mamy lato ciepłe, szkoda że to koniec wakacji i urlopu. czas wracać do pracy :? Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Historia Magdy:(

Post autor: gosiak76 »

My staramy sie wspierac siebie nawzajem - czasem sa lepsze i gorsze chwile u kazdej z nas ale to chyba normalne.
Pogoda moglaby byc ladniejsza przez cale lato - szkoda ze tegoroczne lato nie obdarowalo nas sloneczkiem tylko bylo sporo deszczu. Miejmy nadzieje ze chociaz wrzesien bedzie jeszcze piekny :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”