Witam :) z endometriozą- 1 dzień przed laparoskopią

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
Rybenkaaa
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 18:28

Witam :) z endometriozą- 1 dzień przed laparoskopią

Post autor: Rybenkaaa »

Cześć dziewczyny, jak można wyczytać z tytułu mojego wpisu również dopadła mnie endometrioza.
Jutro idę do szpitala na laparoskopię.
Moja historia jest taka, że przez 6 m-cy staraliśmy się z Mężem o maleństwo... i nic. Nie miałam żadnych dolegliwości, miesiączki regularne, cykl 28 dni.
Postanowiłam zmienić lekarza i poszłam na wizytę. Wcześniej lekarz zapewniał mnie, że wszystko jest ok.
Niestety nowy lekarz powiedział zupełnie coś innego.
Okazało się że na lewym jajniku mam torbiel 5cm. "spokojnie, bez nerwów, wyleczymy tabletkami, zniknie"
No i tak łykałam tabletki YAZ przez 4 m-ce.
Po przykrych doświadczeniach z poprzednim lekarzem, który twierdził, że wszystko jest ok postanowiłam im nie ufać. Tak więc udałam się do innych 2 lekarzy ginekologów.
1lekarz powiedział, że jest torbiel ale nie brać żadnych tabletek antykoncepcyjnych tylko łykać Luteinkę i zachodzić w ciążę ;(
2 lekarz uznał, że nie jest to torbiel tylko "coś innego, podobne i samo zniknie za miesiąc"
Pozostałam przy lekarzu, który zapisał mi YAZ i poszłam na kontrolę po 4 m-cach. Torbiel się zmniejszyła do 3,5cm, zalecenie takie, że łykam YAZ przez kolejne 4 m-ce i jak nie zniknie no to zrobimy laparoskopię.
Powiem szczerze, że liczyłam na to że ta torbiel już zniknie, że już będę niedługo 2 w 1 :)
Oczywiście łacz przez cały dzień, że musimy tak długo czekać na naszego maluszka...
Mój kochany Mąż nasłuchał się moich obaw i wewnętrznych tragedii. Postanowiliśmy, że udam się jeszcze do 1 lekarza aby potwierdził, że idę z leczeniem w dobrym kierunku, że leki pomogą i że te nieszczęsne 4 m-ce leczenia i będzie ok. LICZYŁAM NA POTWIERDZENIE.
Okazało się, że szkoda mojego czasu i szkoda, że się katuję tymi tabletkami.
Mam torbiel endometrialną na lewym jajniku, 3,8 cm oraz na prawym 1,7. Do tego zrosty . Koniecznie jak najszybciej na laparoskopię.
Idę jutro, obawiam się czy to sprawi, że będziemy mogli mieć swoje upragnione dzieciątko. Robimy wszystko aby było z nami... mam nadzieję, że się uda...
Życzę Waw wszystkim dużo zdrowia!
pozdrawiam
mama Aniołka Kubusia - (*) 18.09.2012
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam :) z endometriozą- 1 dzień przed laparoskopią

Post autor: vwd »

Witaj! B. mi Cie zal - wiem co przezywasz, bo tez przez to przechodzilam! Zreszta, jest nas tu sporo, jak widzisz, i kazda z nas ma za soba podobna historie. Jedne trafiaja szybciej na wlasciwego lekarza, inne pozniej... Nie jestes sama! Jesli bedziesz potrzebowala wsparcia - tutaj je na pewno znajdziesz! :D Ciekawa jestem do jakiego szpitala idziesz, czy znasz kogos kto mial juz taki zabieg? Czy cos Cie szczegolnie niepokoi? Glowa do gory! Bedzie dobrze!, zobaczysz :) Sciskam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Rybenkaaa
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 18:28

Re: Witam :) z endometriozą- 1 dzień przed laparoskopią

Post autor: Rybenkaaa »

Trafiłam na bardzo dobrego lekarza, który dalej pokierował mnie na laparoskopię do szpitala Biziela w Bydgoszczy.
Mam wewnętrzne nastawienie, że po laparoskopii będzie wszystko dobrze i szybko będę w ciąży...
ale może być inaczej i tego się obawiam.
Czy zaraz po laparoskopi można się statać o dziecko?
Czy to możliwe, że nasze marzenie szybko się spełni?
NIe obawiam się samego zabiegu i nie martwi mnie ból po...
martwi mnie jak długo będziemy musieli czekać na szczęście....
mama Aniołka Kubusia - (*) 18.09.2012
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam :) z endometriozą- 1 dzień przed laparoskopią

Post autor: vwd »

ja nie czekalam dlugo! wiec moge Cie pocieszyc :) bralam po laparo przez rok Danazol i Orgametril i zaszlam po odstawieniu :) uwazam, ze to bylo b.dobre leczenie! :D zycze Ci powodzenia! wszystko zalezy od wielu czynnikow, ale trzeba ufac, ze bedzie dobrze! :) bo niby dlaczego ma byc zle? ;) trzymaj sie!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam :) z endometriozą- 1 dzień przed laparoskopią

Post autor: gosiak76 »

Witaj kochana,
sa dziewczyny, m.in. catrina27 ktora stosowala Visanne przez pol roku jesli sie nie myle a pozniej zaczela dzialac - obecnie jest w ciazy i jest sczesliwa - takze mam nadzieje ze po laparoskopii i oczyszczeniu organizmu starania o malenstwo beda ulatwione. Pozdrawiam cieplo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Rybenkaaa
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 18:28

Re: Witam :) z endometriozą- 1 dzień przed laparoskopią

Post autor: Rybenkaaa »

Dziękuję Dzewczyny za Wasze słowa...
Wiecie czekamy, czekamy i czekamy...
Chciałabym, żeby to było tak o teraz,... tak już...
tak jak pstryknięcie palcami i jest...
no ale nic nie dzieje się bez przyczyny...
widocznie tak miało być...

Nie mogę już siedzieć dłużej i ciągle myśleć. Zabrałam sie za generalne sprzątanie szafy :)))
sprzątam, sprzątam a tam głęboko, daleko schowany prezent dla mojego Męża... kupiony najwyraźniej za szybko... ponad rok temu...
koszulka z napisem BĘDĘ TATĄ...
mam nadzieję, że kiedyś będzie mógł ją ubrać...
pozdrawiam
buziaki
mama Aniołka Kubusia - (*) 18.09.2012
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam :) z endometriozą- 1 dzień przed laparoskopią

Post autor: vwd »

koszulka poczeka :) przyda sie na pewno! a Ty koniecznie do nas zajrzyj, gdy juz bedziesz po... ok? ;)
Awatar użytkownika
Rybenkaaa
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 18:28

Re: Witam :) z endometriozą- 1 dzień przed laparoskopią

Post autor: Rybenkaaa »

Cze
mama Aniołka Kubusia - (*) 18.09.2012
Awatar użytkownika
Rybenkaaa
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 18:28

Re: Witam :) z endometriozą- 1 dzień przed laparoskopią

Post autor: Rybenkaaa »

Czesc dziewczyny...
no to jestem już po:)
Nie było tak żle.
W czwartek miałam laparoskopię a w piątek mnie już wypisali.
Ból po operacji do zniesienia. Przestraszyłam się tylko wstawania- okropmnie osłabiona, przez ponad 2 dni nic nie jadłam i nie piłam i po 8 godzinach od operacji wstawałam. Prawie zemdlałam :) no ale posiedziałam trochę na łóżku, otworzyli mi okna i jakoś doszłam do siebie.
Później to już było ok.
Podobno wszystko się udało.
Pytałam co z tą moją niepłodnością więc torbiel usunięta, zrostry również, pozostały jakieś ogniska endo ale nieaktywne, jajowody ok. Usłyszałam starać się ale to jest endometrioza i może być różnie,
Ide do mojego lekarza za OK 2 tygodnie jak już się będę lepiej czuła. Zobaczymy co mi tam zrobili i jak to wszystko wygląda.
Nie musze wspominać jak bardzo pragniemy dziecka... więc moje pytanie do Was- po jakim czasie od laparoskopi można się starać?
pozdrawiaam
mama Aniołka Kubusia - (*) 18.09.2012
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam :) z endometriozą- 1 dzień przed laparoskopią

Post autor: gosiak76 »

Z tym staraniem o malenstwo jest roznie - jedni uwazaja zeby podjac leczenie po laparoskopii i pozniej sie starac a inni zeby zaczac starania od razu po zabiegu.
Porozmawiaj o tym z lekarzem jak on to widzi - po prostu musisz nawiazac z nim dialog i przedstawic swoje decyzje.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”