Pytanie dość intymne

Masz problem? Zapytaj - może ktoś zna odpowiedź!
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Pytanie dość intymne

Post autor: Lilla23 »

Dziewczyny biorące V lub inne leki hormonalne - czy zauważyłyście u siebie po tych lekach suchość okolic intymnych? Ja od paru dni tak. Nawet lekkie pieczenie do tego. Po umyciu się płynem do higieny intymnej zaczęłam też używać oliwki, takiej dla dzieci i jest lepiej. Na żadną infekcję to nie wygląda, bo już by się rozwinęło, a poza tym w ciągu dnia nic mi nie jest. Dopiero wieczorem po myciu. Płynu ostatnio nie zmieniałam, więc nie sądzę, żeby mnie uczulił. Ale od tygodnia mam plamienia - może to ma coś wspólnego?
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Pytanie dość intymne

Post autor: hercik17 »

Lilla23 pisze:czy zauważyłyście u siebie po tych lekach suchość okolic intymnych?
ja tak i to na pewno jest od leku.Również używam płynu do higieny intymnej od....dawnaaaaa,chyba byłam nastolatką jak zaczęłam go używać. Ale po odstawieniu Visanne problem znikł.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Pytanie dość intymne

Post autor: Lilla23 »

Dzięki za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze, czy coś z tą suchością da się zrobić? Może powinnam sobie kupić jakąś maść, albo zmienić płyn do higieny intymnej na jakiś dla alergików - sama nie wiem...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Pytanie dość intymne

Post autor: vwd »

sa zele w aptekach, czasem z aplikatorami :) sa tez odpowiednie czopki, ale na nie chyba potrzebna jest recepta
Tych zeli nawilzajacych jest troche, kiedys juz na tym forum o tym rozmawialismy, ale niestety nie pamietam gdzie :oops: skleroza
na pewno jest taki zel K-Y - kiedys polecam mi go gin.
Feminum- tez chwalony, niedrogi, bez recepty
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Pytanie dość intymne

Post autor: gosiak76 »

Dokopalam sie do watku o zelach wiec odsylam Ciebie abys mogla sobie poczytac http://forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=15&t=540
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Pytanie dość intymne

Post autor: Lilla23 »

Dzięki za ten wątek o żelach, ale to bardziej jest w kontekście współżycia, a nie takiego codziennego funkcjonowania. Raczej się nie nasmaruję żelem i pójdę do pracy :lol:
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Pytanie dość intymne

Post autor: vwd »

oczywiscie, ze nie! bo je stosuje sie 1 x dziennie przed snem
Nie stosuje sie ich tylko w intymnych przypadkach lecz do nawilzania :) stosowanie takich kremow powoduje czesto uelastycznienie, ukrwienie :) jest taki krem Oekolp, kt. nalezy aplikowac sobie codziennie minimum przez tydzien - on jakby odzywia szyjke, ale mozna tez smarowac tylko okolice sromu :) zreszta sa tez czopki, jesli ktos nie lubi kremow, ale to juz szerzej w watku o czopkach dopochwowych http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=27&t=807 Zawsze przed zastosowaniem leku zalecam porozmawiac na ten temat z lekarzem :) Tobie oczywiscie tez tak proponuje :)
Moze wystarczy tylko zmienic plyn do higieny intymnej? :)
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Pytanie dość intymne

Post autor: Lilla23 »

A widzisz! Człowiek to się jednak uczy przez całe życie :) OK, popytam o te specyfiki, choć do lekarza na razie się nie wybieram. Nad płynem też myślałam. Może są jakieś dla kobiet z menopauzą?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Pytanie dość intymne

Post autor: vwd »

tego nie wiem, a tez chetnie bym sie dowiedziela :) ja uzywam szarego mydla! kiedys polecil mi je gin, i jeszcze polozne polecaly na szkole rodzenia ;) jest "Bialy jelen" w plynie Moze warto sprobowac?
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Pytanie dość intymne

Post autor: Lilla23 »

"Biłego jelenia" znam, ale bardziej od strony dermatologicznej. Można go stosować nawet przy atopowym zapaleniu skóry. Ale znalazłam coś innego - żel intymny Provag _www.provag.pl/prOVag_zel
Mam zamiar go kupić i napiszę Wam, jak się sprawdza.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Pytanie dość intymne

Post autor: vwd »

Brzmi zachecajaco :) Napisz koniecznie ile kosztuje i swoje odczucia, gdy go zastosujesz. :)
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Pytanie dość intymne

Post autor: Lilla23 »

Kupiłam żel Provag - kosztuje koło 17-18 zł. Opakowanie to 30g, jest w buteleczce z dozownikiem. Sam żel jest dość gęsty, ale to chyba akurat jego plus, bo się nie rozpływa. Stosuję go od paru dni, ale już mi się wydaje, że problem z suchością się nieco zmniejszył.
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Pytanie dość intymne

Post autor: Lilla23 »

Provag niestety nie dał sobie rady z brakiem estrogenów podczas leczenia V. Mam bardzo wysuszoną pochwę i to wysuszenie rozprzestrzenia się na zewnętrzne części intymne. Dostałam teraz do stosowania globulki Feminella Hyalosoft, które zawierają kwas hialuronowy (nawilżenie) i zioła (łagodzenie). Mam nadzieję, że poradzą sobie na tyle, że będę mogła włączyć Gynoflor. Te drugie globulki zawierają także estrogen, który miejscowo powinien pomóc na przesuszenie. Na razie wszystko jest bardzo zaognione, właściwie to już infekcja. Na dodatek piecze i swędzi, masakra. Provag nadal będę stosować, ale wspomagająco. Tutaj jest opis działania Feminelli: _www.feminella.pl/feminella_hyalosoft.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”