nowa:)))

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Irena
Pocz±tkuj±cy
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 4 listopada 2011, 12:32

nowa:)))

Post autor: Irena »

Witam Was serdecznie:)))Mam na imię Irena ,mam 42 lata i cztery dni temu dowiedziałam się że mam torbiel 4,5 cm na lewym jajniku.Endometrium.Przyznam się szczerze,że wolała bym nie mieć tego problemu i porozmawiać o czymś przyjemniejszym,ale niestety mnie również dopadła ta paskuda.Choroba sama w sobie może nie jest jakąś tragedią,jednak jak każda trochę wyprowadza nas z równowagi.Dlatego będzie mi łatwiej jak porozmawiam z Wami.Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: nowa:)))

Post autor: gosiak76 »

Witaj na forum i przykro mi ze akurat spotykamy sie w tej sytuacji dotyczacej endometriozy. Prosze opisz wiecej cos na ten temat jak dlugo trwalo diagnozowanie, czy bierzesz jakies leki i skad wiadomo ze to endometrioza - czy mialas zabieg laparoskopowy i wiesz to z wynikow histopatologicznych czy lekarz stwierdzil to jednak w inny sposob np podczas usg. Albo moze masz skierowanie na laparoskopie do szpitala ?? Jak wyglada Twoje leczenie ??? Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: nowa:)))

Post autor: EveLondon »

Witaj wsrod nas endo pozytywnych... dolaczam sie do Gosi i czekam na twoja historie :) pozdrawiam
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: nowa:)))

Post autor: vwd »

Witaj Irena :) Milo, ze sie do nas odezwalas :) To ze masz na jajniku torbiel jeszcze nie przesadza, ze to endometrioza, wiec badz dobrej mysli :) Pzdr. i zycze zdrowia :)
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: nowa:)))

Post autor: Lilla23 »

Witaj Ireno. Napisz może dokładnie, co jest w opisie USG (o ile go masz), bo słowo "endometrium" oznacza tkankę wyścielającą macicę, a nie chorobę - to endometrioza. Sama torbiel może być czynnościowa, endometrialna lub dermoidalna. Ciężko stwierdzić torbiel endometrialną na podstawie samego USG - u mnie 4 lekarzy podejrzewało dermoid, dopiero podczas laparoskopii okazało się, że to jednak endo. Czy lekarz skierował Cię na jakieś badania? Dostałaś leki albo jakieś zalecenia? Jakie masz objawy?
Jakkolwiek miło widzieć Cię na tym forum, to może jednak nie należysz do osób mających "przyjemność" poznać endometriozę z bliska - czego życzę :)
Dalejmy
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 21:05

Re: nowa:)))

Post autor: Dalejmy »

Witam Cię Irenko. Razem damy radę. Trzymaj się.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: nowa:)))

Post autor: vwd »

Irenko, dzieki, ze odezwalas sie do mnie na priva :)
Wiem, ze u Ciebie wszystko sie dobrze ulozy! Czuje to :D Pzdr. serdecznie i trzymam kciuki :) A o mnie to sie w ogole nie przejmuj, u mnie po prostu jest jak jest i juz :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”