Czesc :)

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
madziaj
Udzielaj±cy się
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 19:09

Czesc :)

Post autor: madziaj »

Witam wszystkich,
Tydzien temu ginekolog wykrył u mnie torbiel na lewym jajniku - dwukomorową i duża, wypełnioną gęstą treścia. Biorac pod uwage pojawiajace sie baaardzo bolace miesiaczki lekarka powiedziala ze przypuszcza u mnie endometrioze, zwlaszcza ze wynik ca 125 wyszedł mi 68. Wydaje mi sie ze to wlasnie endometrioza, poniewaz oprocz zespolu jelita drazliwego towarzyszy mi ciagle zmeczenie, ogromne bole brzucha skurcze jelit glownie podczas miesiaczki ale nie tylko. W ciagu ostatnich 4 tygodni czuje sie okropnie, juz prawie sie nie usmiecham. Po miesiaczce mam sie pojawic u lekarki na wizycie zeby zobaczyc czy torbiel" czasem se nie zmniejszyla", choc wg lekarza, to raczej wykluczone. 4 stycznia mam miec laparoskopie, boje sie bo to perwsza moja operacja.. pocieszczcie mnie prosze .heh

p.s właśnie leze w lozku z termoforem naszprycowana nospa, bo bole nie pozwalaja mi na nic innego-doslownie.

serdecznie pozdrawiam wszystkie kobietki
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czesc :)

Post autor: gosiak76 »

Witaj Madzia,
laparoskopia nie jest az takim zabiegiem by sie obawiac ale pierwszy zabieg w zyciu zawsze wprowadza stres w nasze zycie - ja mialam pierwsza laparoskopie rok temu a dwa miesiace pozniej po pierwszej laparoskopii maialam kolejna gdyz u mnie to juz byly sprawy okreslenia stopnia choroby i jak to wszystko wyglada oraz pobieranie biopsji z roznych innych organow. Zabieg przeszlam bezstresowo - moze dlatego ze znalam juz lekarza i wiedzialam ze zrobi wszystko aby bylo dobrze a takze z opisu dziewczyn wiedzialam czego moge sie spodziewac.
Mysle ze warto przejrzec watek na temat laparoskopii - http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=57&t=433 i mam nadzieje ze mniej sie bedziesz obawiac tego zabiegu.
Tylko wyniki badan histopatologicznych moga wskazac czy to jest wladnie endometrioza i mysle ze to jest dobre posuniecie twojej pani doktor zeby sprawdzic co sie dzieje i ewentualnie zaczac dzialac zanim choroba sie nie rozprzestrzeni bardziej w jamie brzusznej.
Pozdrawiam cieplo - Gosia.

Mam nadzieje ze wypoczynek i termofor ukoja Twoj bol wkrotce chociaz wiem ze nie jest czasem latwo gdyz ja codziennie zmagam sie z bolami i czekam na ponowne wizyty w szpitalu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czesc :)

Post autor: agachod1 »

Czesc Madziu. Pisze zeby cie pocieszyc. Laparoskopia jest zabiegiem dosc prostym i pozostawia po sobie jedynie trzy niewielkie blizny: dwie symetryczne w podbrzuszu i jedna w poblizu pepka. Ja mialam pierwsza laparo dwa lata temu i wlasnie po niej dowiedzialam sie ze jestem chora. Nic sie nie boj. Dadza ci narkoze. Zamkniesz oczy a po chwili znow je otworzysz i okaze sie, ze juz jest po. Bedzie bolal napompowany CO2 brzuch. Dopoki calkowicie nie odejdzie narkoza najlepiej jak najmniej sie ruszac, bo moga byc mdlosci. Mozesz odczuwac bol w lopatkach i pod zebrami. Zapewna zaloza ci dren. ( co bedzie oznaczac, ze dokladnie wszystko przeplukali). Po zabiegu mimo bolu trzeba jak najszybciej wstac i chodzic. Wtedy pozbedziesz sie sprawiajacych ci bol gazow. Wszystko bedzie zalezec od reakcji twojego organizmu na ingerencje lekarza. Moim zdaniem nie musisz sie martwic. Wszystko bedzie dobrze. Glowa do gory. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
madziaj
Udzielaj±cy się
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 19:09

Re: Czesc :)

Post autor: madziaj »

bardzo wam dziewczyny dziekuje :) troszke mi lepiej jest jak słysze , ze nie jestem z tym sama. Dzis chcialam isc kupic prezenty swiateczne rodzinie, ale nie moglam, jak tylko dojechalam do sklepu to dostalam takich skurczow ze nie moglam ustac.. tak mnie uciska ta torbiel, masakra jakas :( myslalam ze moze po miesiaczce ona sie zmniejszy albo jakims cudem wchlonie haha ale raczej nic z tego bo boli tak samo.no nic, odliczam dni do 4 01..

pozdrowka
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czesc :)

Post autor: gosiak76 »

Musisz na siebie uwazac i w kazdej chwili miec ze soba leki przeciwbolowe aby moc je zazyc gdy zajdzie taka potrzeba - ja nie rozstaje sie z przeciwbolowymi i mam je zawsze ze soba a dodatkowe opakowanie zostawiam w pracy gdybym musiala ich uzyc. Mam nadzieje ze po zapoznaniu sie z tematem laparoskopii nie bedziesz sie tak bala tego zabiegu a w razie czego pytaj.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Czesc :)

Post autor: Lilla23 »

Witaj na forum. Torbiel może się mniejszyć - kiedy u mnie wykryto, miała prawie 5 cm, a do operacji zmniejszyła się do niecałych 2cm. Niestety ból nie jest zawsze zależny od wielkości torbieli, czasami ważniejsze jest jej ustytuowanie i na co naciska, a czasami można mieć i 10cm i nic nie czuć. Mam nadzieję, że uda Ci się wytrzymać do operacji - to już niedługo. Uważaj na to, co jesz, żeby nie mieć wzdęć i zaparć, to na ogół nasila ból. Sama laparoskopia nie jest taka straszna, pobyt w szpitalu oczywiście stresuje, ale szybko z niego wyjdziesz. No i będziesz miała wyniki histopatalogii i wiedziała, co Ci jest, a wtedy można zacząć właściwe leczenie. Życzę, żeby to nie była endo i trzymam kciuki! :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czesc :)

Post autor: vwd »

Witaj madziaj :)
Oj, ja tez przelezalam niejeden dzien z termoforem przy brzuchu... jak sie dzis czujesz?
madziaj
Udzielaj±cy się
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 19:09

Re: Czesc :)

Post autor: madziaj »

hello

czuje sie w miare ok. skonczyla mi sie miesiaczka wiec ogromne bole ktore temu towarzysza na chwile zniknely. tylko czasami mam problemy jelitowe, ale staram sie jesc reguralnie 5 razy dziennie mneijsze porcje i trzymam sie tego ostro. Nie jem nic tlustego , gotowane warzywa i owoce, troszke miesa i jest ok. zrezygnowalam nawet ze slodyczy ha!!przeprowadzam eksepryment zeby zobaczyc w jakis sposob zdrowa dieta wplynie na moj uklad pokarmowy i zwiazane z nim rewolucje.

pzodrawiam cieplo,piszczcie co u was!
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Czesc :)

Post autor: rivombroza »

nie martw się kochana wszystko dla Twojego dobra , ja jestem juz po 2 laparo , Hsg, Hdt i czekam na dobre wieści bo tylko na nie czekam:)
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czesc :)

Post autor: agachod1 »

Wszystkiego dobrego po swietach dziewczyny. Co planujecie na sylwka? Pozdrowienia. Aga. :lol:
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Czesc :)

Post autor: rivombroza »

Ja Sylwestra spędzę z moją Teściową, mój mąż ma służbę :cry: idę do niej na herbatkę :shock:
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czesc :)

Post autor: gosiak76 »

Madzia ciesze sie ze robisz wszystko dla dobra swego jelitka - musimy dbac same o siebie i robic wszystko aby czuc sie w miare dobrze - wspaniale podejscie i
madziaj pisze:przeprowadzam eksepryment zeby zobaczyc w jakis sposob zdrowa dieta wplynie na moj uklad pokarmowy i zwiazane z nim rewolucje.
Mam nadzieje ze zdrowa dieta tylko dobrze wplynie na Twoje samopoczucie - prosze pisz o tym swoim eksperymencie i jak wplywa na Ciebie ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czesc :)

Post autor: agachod1 »

rivombroza pisze:Ja Sylwestra spędzę z moją Teściową, mój mąż ma służbę :cry: idę do niej na herbatkę :shock:
Wow. Sylwek z tesciowa? Brzmi dziwnie, no chyba, ze wasze relacje sa super. Ok zartowalam. To fajnie, ze masz do kogo isc i nie bedziesz sama. Zycze milej zabawy i jak najmniej dyskomfortu i bolu. Caluski. Aga.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czesc :)

Post autor: agachod1 »

A jak ty sie czujesz Madziu? Jak twoja dieta? Do laparo coraz blizej, ale naprawde sie wyluzuj. Bedzie dobrze. Pozdrawiam i zycze milej zabawy na Sylwestra. Aga.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czesc :)

Post autor: agachod1 »

Madziu. Dzisiaj mialas laparo. Mam nadzieje, ze wszystko poszlo dobrze. Trzymaj sie rybenko i szybko wracaj do zdrowka. Sciskam mocno. Aga.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”