Tez mam endometrioze.

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: gosiak76 »

Wiesz ze zawsze napisze - staram sie chociaz :) Jak samopoczucie dzis ?? :***
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: agachod1 »

Samopoczucie moze byc, chociaz tak jak pisalam na czacie, mogoby byc lepiej. Wypoczelam nieco po piatku, a jutro znowu do pracy od 9 do 15. Bede sie oszczedzac, ale pewnie i tak nie poczuje wiekszej roznicy i zmeczenie da mi w kosc jak zawsze. Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: gosiak76 »

Dobrze ze moglas dzis wypoczac bo ja w pracy 6-14 caly tydzien plus wizyty w szpitalu po pracy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: agachod1 »

Od jutra nie moge jesc niczego z ziarnami takiego jak: pieczywo, musli oraz pomidorow, kiwi, winogron. W poniedzialek rano sniadanie, a potem tylko same picie. Dam znac jak bede reagowac na plyny przeczyszczajace. Buzka. :D
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: EveLondon »

powodzenia kochana !! Trzymam kciuki za ciebie :*
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: gosiak76 »

Mam nadzieje ze organizm nie bedzie sie buntowal - jestem z Toba myslami i sle moc pozytywnych fluidkow na dni diety i stosowania preparatu a najwieksza moc wysle w dniu kolonoskopii :**
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: agachod1 »

Dzieki serdeczne dziewczyny. Zycze wam milych chwil i jak najwiecej radosci!!! :D Duza buzka :D Gosiu daj znac jak razonans :D Ewelinko znam ten bol jak nie wyjdzie z mieszkaniem. Nie martw sie nastepnym razem sie uda. Widzisz oni maja swoje krateria...nie zawsze madre...caluski :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: gosiak76 »

Aga rezonansu nie mialam teraz - mialam rozmowe z gastroenterologiem a rezonans mam 16 lutego :)

Jak dzisiejszy dzien minal - wszystko w porzadku ?? Nic nieoczekiwanego sie nie wydarzylo ?? Jak ogolne samopoczucie przed kolonoskopia ?? :***
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: agachod1 »

Dzieki Gosik za troske. Jestes bardzo ciepla i serdeczna osoba. Juz ci kiedys napisalam, ze to bije z twoich wypowiedzi na forum i sie nie pomylilam, bo faktycznie jestes mila, zyczliwa i przyjazna. U mnie jest ok. Najbardziej obawiam sie czy wytrzymam caly dzien bez jedzenia, no i bolu podczas badania poczatkowego odcinka w miejscu, w ktorym odczuwalam bol podczas innych badan. Sciskam. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: gosiak76 »

Agus mam nadzieje ze lekarz bedzie delikatny podczas badania i bedzie uwazal w trakcie jego wykonywania - jest specjalista i tak naprawde chce sprawdzic jak to wyglada aby pomoc Tobie funkcjonowac bez dyskomfortu i bolu ktory teraz odczuwasz. :****
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: agachod1 »

Gosiu, dzisiaj weszlam na forum i bez ciebie jest tu bardzo pusto, cicho i smutno. TU NIKT NIE PISZE I WIEJE NUDA JAK DIABLI!!! A szkoda, jak jest wiekszy ruch, to od razu ciekawiej sie robi. Dziewczyny, co sie z wami dzieje... Pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: gosiak76 »

Zauwazylam ze dziewczyny w weekendy odrywaja sie od forum i sa zajete sprawami domowymi i rodzina - ja wypoczywam sobie i nie wchodzilam na forum bo czytalam sobie, sluchalam muzyki, leze w lozku z termoforem na brzuszku.
Jak sie czujesz ??? Powodzenia w przetrzymaniu jutrzejszej diety :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: vwd »

agachod1 pisze:jak jest wiekszy ruch, to od razu ciekawiej sie robi
To prawda :) Dlatego niezmiennie zachecam kazdego kto tu wchodzi, aby zostawil slad w formie wpisu :) Jest b.duzo wejsc jako "gosc", ale jesli nie bedzie nowych postow to ma sie wrazenie, ze forum nie dziala. Gosia slusznie zauwazyla, ze w week. dziewczyny mniej maja czasu na rozmowe, ale jesli sie postaramy to szybko krotka nieobecnosc nadrobimy :D
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: agachod1 »

Hej dziewczyny. Aktualnie koncze pic drugi plyn, chociaz pewnie okreslenie okropienstwo byloby lepsze. Rosnie mi brzuch, uciska pecherz, a efektu przeczyszczajacego jelito jak na lekarstwo. Poza tym niedobrze mi i jakos tak slabo :( Boli mnie chwilami brzuch. Najchetniej polozala bym sie do lozka i przespala az do jutra, do samego badania. Strasznie mnie to wymeczylo, a przeciez musze jeszcze wypic niecaly kubek tego swinstwa. Mam nadzieje, ze badanie w porownaniu do tego, to bedzie pikus... Trzymajcie za mnie kciuki jutro rano o 9.15. Obym do tego czasu nie zemdlala z glodu... :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: gosiak76 »

Aga trzymam kciuki za badanie - z glodu na pewno nie zemdlejesz bo cos wiem na ten temat gdyz juz dwa razy przez to przechodzilam a w smaku to rzeczywiscie nie jest zbyt dobre i dlatego ja zawsze kazdy lyk plynu popijalam herbatka mietowa ktora zabijala smak tego plynu. Efekty plynu tez szybko nie przychodza - efekt dzialania przychodzi jakos od godziny do dwoch od wypicia plynu i trwa jakies 3-4 godziny. Mam nadzieje ze uda Ci sie przespac nocke do badania i daj znac jak poszlo podczas badania. Jutro myslami bede z Toba w porze Twego badania i mam nadzieje ze nie ebdzie opoznienia - powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: agachod1 »

Hej. jestem juz po badaniu i od trzech godzin odczuwam bol brzucha. Badanie odbylo sie punktualnie. Dostalam znieczulenie i mala narkoze, po ktorej mialam byc swiadoma, a usnelam zupelnie. Jak sie obudzilam wypilam troche wody i maz zabral mnie do domu. Czulam sie dobrze.
No coz, lekarz mial troche trudno, poniewaz musial wejsc do jelita i przejsc przez petle, ktora powoduje u mnie cofajace sie gazy i bol przed oddaniem stolca. Poza tym tak jak myslalam, mam w odbycie wszystkiego za duzo. Polowe trzeba usunac. Mam narosle, cos jak zylaki, ale nie zylaki. Wszystko jest przerosniete. Na razie czekam na wyniki, ktore przyjda mi poczta. Dostala bym od razu, ale pobrano mi wycinek na histo i dlatego musze czekac. Jak tylko dostane umawiam sie na wizyte w centrum endometriozy i pewnie czeka mnie operacja. Ciesze sie, ze wreszcie wszystko zaczyna sie wyjasniac i moze juz niedlugo bede mogla normalnie zyc i cieszyc sie mlodoscia. Pozdrawiam. Trzymajcie sie.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: gosiak76 »

Aga super ze jestes juz po badaniu i wiele rzeczy sie wyjasnilo - mowilam ze dzieki temu badaniu bedzie wiadomo co sie dzieje a Ty sie balas ze noze badanie nic nie wykaze. Jestes pod dobra opieka i razem z Toba czekamy na wyniki oraz dalsze decyzje w sprawie postepowania w Twoim przypadku. Pozdrawiam cieplutko :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: karolina794 »

Aga cieszę się,że jesteś juz po badaniu i trzymam kciuki za wynik ;-)
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: agachod1 »

Dzieki dziewczynki. Dzisiaj zostalam w domku, bo boli mnie brzuch przy siadaniu i przy ruchach jelita. Mam nadzieje, ze do jutra troche sie to uspokoi. Pozdrawiam. :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: vwd »

Na szczescie najgorsze masz juz za soba! Jestes b.dzielna! Wypoczywaj i szybko wracaj do formy :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: gosiak76 »

Baadanie moglo spowodowac te skutki uboczne ale powolutku jelitka dojda do formy i nie bedzie bolalo - pamietam ze tez nie moglam siadac po tym badaniu gdyz mnie bardzo bolalo a poza tym w trakcie badania wpuszczano gaz do jelita aby je rozszerzyc - staraj sie troszke pochodzic aby wszystko szybciej wrocilo do normy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: agachod1 »

Dzieki za dobre slowo. Mysle, ze jutro bedzie lepiej. Ide do pracy, ale nie bede sie przesilac. Caluski. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: gosiak76 »

Wobec teg bede czekac na relacje jak sie czujesz - napisz jak tylko bedziesz mogla :*** Rzeczywiscie uwazaj na siebie jeszcze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: agachod1 »

Dzieki Gosik. Dzisiaj bylam w pracy i bylo ok, chociaz jeszcze troche boli mnie brzuch, zwlaszcza kiedy siadam. Jutro ide w miejsce, gdzie mam bardzo duzo pracy i zastanawiam sie jak sobie to rozplanowac, z czego zrezygnowac, zeby sie nie przesilic. Caluje cie mocno. :) :mrgreen: :shock: ( pierwszy znaczek to ja, drugi trzeci to Bogus...hahaha)
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: EveLondon »

kochana ciesze sie ze juz masz za soba to straszne badanie oby teraz do przodu i zeby jak najszybciej przeszly bolesne skutki! staraj sie jak mozesz nie przecieciazac!! Uwazaj na siebie :*
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: gosiak76 »

Dzieki za calusy i smieszne buzki - nie przeciazaj organizmu i przemysl naprawde wszystko dobrze abys nie padla w domu ze zmeczenia i jeszcze bolesnego brzuszka po badaniu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: agachod1 »

Witaj Gosienko. No i jakos mi zlecial ten ciezki dzionek. Nawet nie bylo tak zle. Tylko ci ludzie mnie wkurzyli, bo mi nie zaplacili jak wczesniej dwa razy zostalam dluzej po pol godziny. Na dom 500m? to ich stac, ale juz na to zeby zaplacic za sprzatanie, to nie za bardzo. Dziady jedne zafajdane... Myslalam, ze jak bede sie starac, to przynajmniej to docenia, ale jak nie to nie. Nie mam zamiaru uszczesliwiac nikogo na sile. Czasem ludzie sa dziwni i bardzo ciezko jest mi zaakceptowac niektore zachowania. Ale co ja moge. Olac tylko... Niektorych ludzi po prostu nie da sie znmienic i jedyne co pozostaje to pogodzic sie, ze jest jak jest. Tylko dlaczego to jest takie bolesne?

Ja ogolnie czuje sie dobrze. Brzuch jeszcze boli, ale sie nie przejmuje. Ty tez na siebie uwazaj i jak bedziesz mogla pisz co u ciebie. Calusy. :lol:
EveLondon pisze:ciesze sie ze juz masz za soba to straszne badanie
Ewelinko, badanie wcale nie bylo straszne, poniewaz dostalam narkoze i jak sie obudzilam, bylo po wszystkim. Najgorsze to bylo picie drugiego plynu. Nie wypilam wszystkiego i zostawilam mniej niz pol kubka, bo wiedzialam, ze jak przeciagne sprawe, to sie zrzygam. Poza tym bylo ok. Pozdrawiam cie i dbaj o siebie... :D
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: agachod1 »

Aha... Gosiu, pilam dzisiaj pomaranczowy sok... i wiesz co, mialas racje. Od razu mi sie przypomnial tamten smak..hahaha... :P
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: gosiak76 »

No wlasnie - mowilam ze tak moze byc .... no i mialam racje wiec ja nigdy czegos takiego nie zrobie zeby pic plyn z czyms co uwielbiam.
Obiecuje ze bede pisac i ciesze sie ze uwazasz na siebie. tamtymi ludzmi niew przejmuj sie - zazwyczaj tak jest ze im bardziej jest ktos bogaty tym bardziej skapy. Buziaki i milej nocki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endometrioze.

Post autor: agachod1 »

Hej. Na szczescie niezbyt przepadam za sokiem pomaranczowym. Postapilam jedynie wedlug wskazan z ulotki informacyjnej, ale nastepnym razem chyba nie bede sie w to bawic i rozrobie z woda. Caluski. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”