Regionalne Grupy Wsparcia

Co ostatnio się wydarzyło? Co Cię wzburzyło? Czy jest coś o czym chciałbyś pogadać?
Awatar użytkownika
Ineska25
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 15 listopada 2009, 13:33

Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: Ineska25 »

Moje Drogie Endokobiety,

Chciałabym zaproponować wzorem Stowarzyszenia Kobiet z Endo, abyśmy stworzyły swoje regionalne grupy wsparcia.
Ponieważ jestem z Warszawy to też w tym kierunku głównie apeluję, ale nie tylko. Gromadźmy się raz w tygodniu, jakimś pięknym popołudniem i wspierajmy się, mówmy o sobie, o tym co nas trapi nie tylko wirtualnie ale też i w realu.

Proponuję spotkanie co wy na to ?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: gosiak76 »

Inesko mysle ze to wspaniale posuniecie i mam nadzieje ze uda Ci sie stworzyc taka grupe abyscie mogly sie razem spotkac i porozmawiac - powodzenia :)
Awatar użytkownika
Ineska25
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 15 listopada 2009, 13:33

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: Ineska25 »

Bardzo dziękuję i namawiam inne regiony :)

Niestety odzew jest mizerny :( a szkoda bo spotkania twarzą w twarz kiedy ma się do czynienia z żywą istotą, która może coś powiedzieć czego nie wiem, coś doradzić a nawet powiedzieć zwykłe "wszystko będzie ok, nie martw się" , to naprawdę co innego niż klikanie (choć to też sporo daje).

Także Dziewczęta Apeluję do was łączmy się i wspólnie "Plujmy na Endo" :) :twisted:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: gosiak76 »

Ja spotykam sie w moim regionie jak tylko jestem w Polsce i naprawde jest wspaniale moc sie spotkac i porozmawiac w takim gronie (przewaznie spotykam sie z dziewczynami osobno dzieki czemu mozna dowiedziec sie o sobie wiecej i zaprzyjaznic) i to nie tylko o chorobie ale o czym tylko chcemy aby czasem nawet zapomniec o naszej chorobie.
Tymczasem w Anglii jezdze do grupy wsparcia gdzie poznalam wspaniale osoby - mam przyjaciolke z ktora potrafimy sie posmiac nawet z malej rzeczy.

Inesko mam nadzieje ze chociaz jedna osoba sie odezwie do Ciebie i bedziecie mogly razem milo spedzac czas czego mocno zycze.
Awatar użytkownika
Ineska25
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 15 listopada 2009, 13:33

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: Ineska25 »

Bardzo dziękuję też mam taką nadzieję :)

Fajnie że za granicą też są grupy, to napawa mnie optymizmem :) Może u nas też uda się to zrobić :)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: agachod1 »

Super pomys. Szkoda, ze ja jestem na stale za granica, bo tez bym sie wkrecila na takie spotkanie. Pozdrawiam i zycze powodzenia. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: gosiak76 »

Ineska25 pisze:Fajnie że za granicą też są grupy, to napawa mnie optymizmem :) Może u nas też uda się to zrobić :)
Inesko nie wiem jak jest z grupami wsparcia endo - ja jezdze na spotkania grupy wsparcia raka ginekologicznego.
Awatar użytkownika
Ineska25
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 15 listopada 2009, 13:33

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: Ineska25 »

Zawsze jednak to jakieś wsparcie - mimo wszystko kobiety z rakiem wiedzą co to znaczy przeżywać problemy ginekologiczne.

Gdzieś przeczytałam, że torbiele endometrialne to nowotwory łagodne - a ja bym to nazwała inaczej skoro wraca i powoduje takie zniszczenia w organizmie :( (ale to nie temat na tu ) :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: gosiak76 »

Masz racje Inesko - to jakies wsparcie i to bardzo ogromne wsparcie jak dla mnie po diagnozie z rakiem jajnika.
Awatar użytkownika
Ineska25
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 15 listopada 2009, 13:33

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: Ineska25 »

Bardzo Ci współczuje i będę trzymać kciuki za Ciebie :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: gosiak76 »

Dzieki za kciuki :)

Skoro mowa o grupach a nic sie nie dzieje to poprosilam Admina o stworzenie dzialu z grupami wsparc. Mam nadzieje ze sie uda by wyodrebnic ten watek.
Awatar użytkownika
Ineska25
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 15 listopada 2009, 13:33

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: Ineska25 »

Fantastycznie, może to o wiele ułatwi sprawę :) W sumie to wcale się nie dziwię że w Warszawie nie ma chętnych przy takiej pogodzie :P może na wiosnę kiedy poczujemy ciepły wiatr we włosach, ptaki będą nam ćwierkać nad głowami a samopoczucie wróci do względnej normy wraz z cieplejszym słoneczkiem, to może coś się w tej kwestii zmieni :)

W każdym razie ja się nie poddam i dalej będę Was namawiać :) o ile będę miała kogo :) Chciałabym też połączyć dziewczyny z tego forum i z forum aid.pl być może część z was ma tam konta i już się zna, ale jak pisałam naszej wspaniałej moderator vwd, to w nas jest siła musimy stanąć murem przeciw endo i wygrać choć jedną bitwę (tą najtrudniejszą strach, niepewność, załamanie psychiczne - i najważniejsze niewiedza ).

Pozdrawiam Cię serdecznie (i obserwatorów :) )
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje bardzo serdecznie - jak tylko bede cos wiedziec od Admina to dam znac. Mam nadzieje ze uda sie namowic dziewczyny na takie spotkania ak bedzie juz ladniejsza pogoda.
Awatar użytkownika
Ineska25
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 15 listopada 2009, 13:33

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: Ineska25 »

Super dzięki za zaangażowanie, jesteś niesamowita :)

Czekam na wieści z niecierpliwością :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: hercik17 »

Ja próbuję utworzyć grupę wsparcia w trójmieście i okolicach.
Proszę o kontakt wszystkich z trójmiasta i okolic!!!
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: hercik17 »

Czy ktoś wybiera się na Tydzień świadomości Endometriozy do Gdańska 9 marca????
Awatar użytkownika
Ineska25
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 15 listopada 2009, 13:33

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: Ineska25 »

Witaj :)

Miło Cię tu widzieć :)

Wiem że trwa tydzień ( a w USA nawet cały miesiąc marzec), jednak nie będę mogła uczestniczyć w Gdańsku i bardzo żałuję :( Niestety nie słyszałam o akcji w Wawie, ale jak coś tylko mi się ogarnie na uszy to dam znać :)

Pozdrawiam i popieram :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: domowniczka »

Ineska25,
czesc dzielna kobieto. Odszukalam Cie, bo widze w kalendarzu, ze masz dzis urodziny :idea:
Moze tu zajrzysz? i zrobi Ci sie przyjemnie, ze ktos o Tobie pamieta.
Bo ja Cie pamietam z dawnych czasow forum :roll: wiec
Zdrowia, usmiechu, dobrego zycia, oddanych przyjaciol i szczescia we wszystkich poczynaniach :!: zyczy domowniczka :)
Malagos
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 20 października 2015, 14:06

Re: Regionalne Grupy Wsparcia

Post autor: Malagos »

Dziewczyny,

orientujecie się, czy na śląsku istnieje jakieś stowarzyszenie, grupa wsparcia?
Ja nie potrafię nic znaleźć...:(

Pozdrowienia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy o wszystkim”