witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: gosiak76 »

Madziu mam nadzieje ze znajdziesz dobrego operatora ktory calkowicie usunie Ci ta zmore.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: hercik17 »

Wyczytałam gdzieś w twoim wątku o Kielcach...ach i aż mnie zatrzęsło.Mnie właśnie tam w szpitalu wycieli niepotrzebnie jeden jajnik.To były moje początki choroby i torbiel dało sie usunąć samą a nie z jajnikiem :( :(:( Ale Tobie życzę powodzenia.Mam nadzieję ,że trafisz na dobrego lekarza.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: patrycja89 »

Jak tam słońce poszukiwanie człowieka do walki z Twoją endo?? Udało Ci się wpaść już na trop jakiegoś dobrego łowcy endometriozy?? Trzymam kciuki za poszukiwania:)

Ja zaczynam się stresować badaniami po porodzie.. teraz miałam tyle miesięcy spokoju.. i boje się tego co będzie gdy już urodzę.. żeby tylko to dziadostwo gdzieś nie siedziało.. żeby nie wróciło.. Dlatego mam nadzieję, że uda Ci się z tym cholerstwem rozprawić tak jak sobie to zaplanowałaś i też będziesz miała już spokój. :)

buziaki :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: magma »

Witajcie dziewczynki.Wpadłam do domu. Zrobiłam pranie i jutro jadę dalej...;)

Gosiu, to nie ja planuje operację w Kielcach, to Aneta AKKM... ;)
ja nadal szukam a właściwie odpusciłam sobie poszukiwania...do wrzesnia mam wolne od tematu...;)
Tak zdecydowałam.Są wakacje, musze to wykorzystać maksymalnie...

Patrycja...nie wolno stresować Ci się na zapas!!! co ma być to będzie teraz skup sie na oczekiwaniu na Maluszki...i na niczym poza tym...;)
Co do tropienia doktorów...coraz bardziej skłaniam się do powtorzenia cięcia tymi samymi rekami...nie wiem czy to dobry pomysł, rozstrzygnie się wszystko we wrześniu...teraz o tym nie myslę, dałam sobie luz...
buziaki Dziewczyny!!!
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: magma »

p.s.
poradźcie mi co stosujecie na dyskomfort w okolicach intymnych...(bez recepty)
ja przetestowałam Ecovag, działa i to szybko, ale nie wiem czy nie powinno się zmieniać tych szczepów bakterii raz na jakiś czas...więc licze na podpowiedź...
buziaki
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: hercik17 »

magma pisze: Gosiu, to nie ja planuje operację w Kielcach, to Aneta AKKM... ;)
Przepraszam za niedoczytanie :? ach to właśnie jest pośpiech :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: gosiak76 »

Ja stosowalam lactovaginal z powodu stanu zapalnego pochwy - moze moglabys go wyprobowac a wiecej informacji na ten temat znajdziesz w dziale o lekach w watku o probiotykach ginekologicznych.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: agachod1 »

Madziu, moze to i lepiej, ze postanowilas do wrzesnia uwolnic sie od poszukiwan lekarza. Moze akurat trafisz na info o kims dobrym przez przypadek. Moze uslyszysz od jakiejs znajomej albo bedac na zakupach. Czasami warto pytac ludzi, z ktorymi widzimy sie na ulicy. Moze zapytaj o kogos w aptece np. Czasami jest tak, ze nie szukasz czegos, ale potrzebujesz, a potem przez przypadek wychodzi to w rozmowie z nawet nieznajoma osoba na stacji benzynowej np. Ja mam czesto takie przypadki. Zaufaj przeznaczeniu. Zobaczysz, ze wszystko bedzie dobrze. Calusy. :D
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: magma »

Wróciłam. :)
Zbliża się wrzesień i zaczynam telepać gaciami...Urlop sie skonczył czas zawalczyć z edno...wizyta w przyszłym tyg...zobaczymy co z niej wyniknie...
Póki co mam stertę prania, prasowania itp...masakra...Czas na kawę.Zapraszam.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: gosiak76 »

Madziu witaj i mam nadzieje ze wypoczelas podczas tego urlopiku.
A co do wizyty i zabiegu to mam nadzieje ze tym razem endo zostanie usuniete i nie bedziesz znow musiala podejmowac decyzji co dalej aby sie jej pozbyc - najlepiej to zaczac kuracje po zabiegu by oddalic czas nawrotu tej zmory. Pozdrawiam i jestem myslami z Toba :**
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: agachod1 »

Madziu, bede trzymac kciuki za powodzenie podczas tej wizyty i za pomyslny efekt usuniecia endo. mam nadzieje, ze teraz nie wroci tak szybko jak ostatnio i na jakis czas bedziesz miala spokoj. Caluje mocno. :D
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: patrycja89 »

Cześć kochana:-)
125cm w pępku to już raczej przeszłośc:-P coś mi sie mocno wydaje ze poczuje sie strasznie lekka kiedy te moje maluszki sie wydostana z brzuszka:-)

Mam nadzieje ze udało Ci sie trochę odpocząć-może nawet bardziej niż poprzednio. Wrzesień tuż tuż więc wcale sie nie dziwie za zaczynasz jak to ujelas- telepac gaciami:-) ale bądź dobrej myśli:-) nie wiem czy w końcu zdecydowałaś sie na tego samego lekarza czy też szukasz dalej w każdym razie cokolwiek zrobisz to życzę Ci by był to dobry wybór i Ci pomogł. Trzymam za Ciebie kciuki a niedługo maleństwa będą trzymały je razem ze mną za Ciebie:-)

Do usłyszenia po moim powrocie:-)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: magma »

patrycja89 pisze:nie wiem czy w końcu zdecydowałaś sie na tego samego lekarza czy też szukasz dalej
heja, heja...:)

nie wiem co zrobię...zobaczymy jak przebiegnie "reklamacyjna" wizyta...jeśli powie "reklamacji nie uwzględniamy" odejdę ...;)
Zaczynam o tym myslec, ale jeszcze nie na poważnie...mamy sierpien a do września miałam dac na luz...;)
oczywiście dam znać co postanowiłam...
buziaki i dziękuję Wam za mile słowa!
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: agachod1 »

Madziu, ja mam nadzieje, ze lekarz podejdzie do twojego przypadku profesjonalnie i z pewnoscia doradzi ci co zrobic aby na jakis czas zatrzymac i wyciszyc chorobe. Jezeli tego nie zrobi, to moze sama go o to spytaj. To jest wlasnie bardzo wazne przy endo, bo niewyciszona choroba wraca jak bumerang. Zycze ci duzo zdrowka i trzymam kciuki za ciebie, Calusy. :D
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: magma »

AKKM pisze:a może są takie przypadki, ze po operacji nie musiały dziewczyny nic brać przez dłuższy czas?????
Na pewno sa takie przypadki...my będziemy nastepne...;)
pozdrawiam...;)
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: magma »

AKKM pisze: czemu nie można po prostu wyciąć i już...
usłyszałam dzisiaj po raz kolejny, że usunięcie zmienionych chorobowo tkanek to jedyna skuteczna metoda leczenia "naszej" edno...nie ma tu uzasadnienia stosowanie hormonów...wycinamy i zapominamy o sprawie...(słyszałam już to zdanie od trzech różnych lekarzy...coś w tym jest).

Jak mój przypadek wskazuje, zdarza sie, że nie wszystko zostanie usuniete i wtedy dupa....
Mam nadzieje, że do dwóch razy sztuka i zaczynam się pakować do szpitala...
buziaki, będzie dobrze...u Ciebie, u Was i u mnie...;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: gosiak76 »

Madziu powodzenia i mam nadzieje ze tym razem wszystkie zmiany zostana calkowicie usuniete. Zycze cudownego weekendu :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: agachod1 »

Madziu, trzymam kciuki zeby tym razem wszystko poszlo dobrze. Oby endo nie wrocilo drugi raz i zebys wreszcie mogla poczuc sie lepiej. Caluje u trzymaj sie cieplo. :D
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: magma »

Ufff. Wróciłam.
Wycięłam.Lekarze zgodnie twierdzą, że zmiana usunięta w całości. ta miała zwartą strukturę więc było łatwiej usunąc...poza tym nie zdążyła się rozpanoszyć, nie mam tak rozgrzebanego brzucha jak ostatnio...

Staję na nogi...bardziej dokucza mi zmęczenie fiz/psych niż sam bol. Czopki Diclofenac 100mg są rewelacyjne. Polecam Wam w walce z dużym bolem (większość z Was zna ten lek...diclac to to samo)

Pozdrawiam gorąco.Wracam do wyrka... :)
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: EveLondon »

Witaj dobrze czytac ze jestes juz w domku po wszystkim i dobrze poszlo. Zycze ci duzo zdrowka i energi :D Wypoczywaj :) Pozdrawiam
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: gosiak76 »

Dobrze wiedziec ze zmiany usuniete w calosci tym razem - kuruj sie, dbaj o siebie i wracaj do zdrowka. Staraj sie tez troszke pospacerowac bo to dobrze robi dla organizmu i przez ruszanie sie nie dochodzi do powstawania zrostow. Pozdrawiam i duzo zdrowka zycze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: agachod1 »

Madziulek, ciesze sie, ze juz po wszystkim i zmiana zostala usunieta w calosci. Oby tym razem endo dalo ci spokoj. Uwazaj teraz na siebie i staraj sie jak najwiecej wypoczywac. Sciskam mocno i duzo zdrowka zycze. :wink:
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: magma »

leżałam dwie doby.
dobę po zabiegu wypisali mnie do domu. (chcieli trzymac jeszcze jeden dzien, ale...;) )
a jak u Ciebie, jest decyzja?
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: poziomko »

Madziu cieszę się, że już jesteś po zabiegu. Miałaś laparoskopię prawda? Całuję i życzę dużo zdrówka.
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witam. Dołączam do Was czy tego chcecie czy nie... ;)

Post autor: magma »

Miałam laparotomię...;)
Wczoraj zdjęłam szwy...
zmiana wycięta w całości, ale nie ma gwarancji, że nie będzie ich więcej..
Troszkę się to dziadostwo rozsiało...rozpanoszyło, to trafniejsze okreslenie....W zasięgu cięcia wyczyszczono skutecznie, a to już coś.
Jak będzie dalej? pożyjemy, zobaczymy...
buziaki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”