Dzień dobry

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
bomboladka
Pocz±tkuj±cy
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 14:25

Dzień dobry

Post autor: bomboladka »

Mam niespełna 30 lat i endometriozę :( . Pochodzę spod Częstochowy.
Wczoraj wróciłam ze szpitala. Miałam laparoskopię - torbiele endometrialne na obu jajnikach. Tak sobie szperałam po necie i trafiłam na to forum. Poczytam. Moze się czegoś dowiem...
W sumie czuję się dobrze ale jest mi przykro, ze jeszcze nie jeden zabieg mnie czeka - przynajmniej tak mówił lekarz. Moze to być za 3 m-ce a moze za 15 lat...
Kobiety mają przesr...
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Dzień dobry

Post autor: rivombroza »

Witam Cię..
ja w wieku 24 lat miałam 1 laparo, teraz niedawno miałam drugą a mam 28 lat.nadal nie mogę zajśc w ciąże.zaczeło sie od 2 torbieli- jak u Ciebie,potem były zrosty...zapraszam Cie do naszych historii , znajdziesz napewno tu coś dla siebie. :wink: :wink:
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Dzień dobry

Post autor: agachod1 »

Witam cie na forum. Napisz prosze co z leczeniem po laparo, bo przeciez samo usuniecie zmian niczego nie zalatwi. Potrzebna jest kuracja farmakologiczna, aby zatrzymas @ i zeby endo sie nie rozwijalo znowu. Czy lekarz cos mowil o terapii? POzdrawiam. Aga.
imnosto
Pocz±tkuj±cy
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 18 lutego 2012, 03:49

Re: Dzień dobry

Post autor: imnosto »

Ja równiez witam, oszczędnie, żeby nie zakładać tu nowego wątku. Zarejestrowałam się, aby rozwiać wątpliwości i poprosić o radę. Ale to chwilę pozniej :wink:
bomboladka
Pocz±tkuj±cy
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 14:25

Re: Dzień dobry

Post autor: bomboladka »

agachod1 pisze:Witam cie na forum. Napisz prosze co z leczeniem po laparo, bo przeciez samo usuniecie zmian niczego nie zalatwi. Potrzebna jest kuracja farmakologiczna, aby zatrzymas @ i zeby endo sie nie rozwijalo znowu. Czy lekarz cos mowil o terapii? POzdrawiam. Aga.
cześć
W ubiegłym roku kiedy lekarz podejrzewał u mnie tę chorobę przepisał mi tylko tabl. antykoncepcyjne midiana. W tym roku dopiero zrobił usg i stwierdził ze tu już tylko operacja :( . Zmieniłam lekarza.Nowy stwierdził, ze robimy laparoskopię a później leczymy. Teraz jestem po zabiegu, na szpitalnym chorobowym do 1 marca i dopiero kiedy pójdę po tym czasie do lekarza dowiem się co dalej. Mówił, ze teraz są fajne, refundowane leki, które będę brać 3 do 6 miesiecy. Nie mam pojęcia jakie to leki. Nawet wczoraj tak pobieżnie przejrzałam jakie leki biorą inne kobiety. Zastanawiam się czy są to jakies strasznie drogie preparaty, że wspomniał o tej refundacji? kupowałam hyalobarrier zel (650 zł) do zabiegu i mam nadzieję, ze juz mnie takie koszty nie czekają...
A z tym usunięciem zmian... Zrobili porządek z jajnikami ale ginekolog po laparo mówił, ze mam to rozsiane po całej jamie brzusznej... Psychicznie czuję sie jakbym jakiegoś raka miała...
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Dzień dobry

Post autor: agachod1 »

Hej. Jezeli chodzi o leki to jest dobry lek Visanne, ktory jest refundowany i kosztuje ok 4zl za op na miesiac, a wiec to naprawde niedrogo. Mysle, ze lekarz powinien ci o nim wspomniec, ale moze tez ci zaproponowac tabletki antykoncepcyjne. Tak czy inaczej powinnas miec zatrzymana @ zeby choroba sie nie rozwijala. Prosze, nie mysl o endo jak o raku, bo to nie jest zaden rak. Fakt, choroba jest niezwykle upierdliwa, utrudnia zajscie w ciaze, powoduje zmeczenie. No i najwazniejsze, kto ja ma ten jej nigdy nie wyleczy, a jedynie przez leki moze zatrzymac jej rozwoj. Przykre, ale prawdziwe. Jednak da sie z tym zyc. Powodzenia i nie poddawaj sie. Aga.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Dzień dobry

Post autor: gosiak76 »

Witaj na forum,
przykro mi ze musialas tutaj zawitac ale jednoczesnie bedziesz mogla uzyskac wiele informacji dzieki forumowiczkom i informacjom jakie zajduja sie na forum.
Pozdrawiam - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”