Witam.. Proszę o POMOC

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
magda000777
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 09:33

Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: magda000777 »

Nazywam się Magdalena i z Endometriozą niestety zetknełam sie bardzo niespodziewanie. Nic nie wskazywało na to iz choruje. w kwietniu tego roku miałam operacje juz trzecia z kolei na biodro mam endoproteze, wszystkie operacje były poprzedzane kompletnymi badaniami w tym równierz badaniami ginekologicznymi i nigdy nic nie wskazywało na to abym chorowała na endometrioze. zaczeło sie od bardzo silnego i nagłego bólu w bodbrzuszu. z pomocą sąsiadki trafiłam do przechodni rejonowej a z tamtad już szybko do szpitala i zanim sie zorietowałam szykowali mnie do operacji. gdy sie wybudziłam okazało sie że zostały usuniete przydatki po stronie lewej po przez Laparotomie... Na wypisie mam napisane że jest to ENDOMETRIOZA MIEDNICY MNIEJSZEJ... czytałam troszke na endoendo ale nadal mam wiele pytań... Bardzo prosiłabym o pomoc... zwłaszcze że zostało zastosowane u Mnie leczenie lekiem PROVERA jednak czytajac i na internecie i na ulotce dowiedziałam sie że ten lek powinien być dawkowany 30mg w trzech dawkach a mi lekaż z przechodni który ma mnie dalej prowadzić zalecił tylko jedna czyli 10mg... Nie wim czy to jest dobrze niestety lekarz o którym wspomniałam niezbyt jasno i chętnie udzielił mi informacji o tej ze chorobie mam watpliwośći co do jego metod leczenia... Bardzo prosze o POMOC
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: gosiak76 »

Witaj Magda,

przykro mi ze tak niespodziewanie dowiedzialas sie o tej chorobie ale mam nadzieje ze znajdziesz tu informacje ktorych poszukujesz.
Jezeli masz watpliwosci co do metod leczenia obecnego lekarza to moze warto byloby skonsultowac sie z innym lekarzem odnosnie Twojej sprawy z endo - mysle ze opinia drugiego lekarza moglaby pomoc i dowiedzialabys sie moze czegos wiecej o swojje sytuacji.

Jak sie obecnie czujesz?? Czy ten lek ktory obecnie stosujesz pomaga Ci w walce z endo?
Niestety ja nie stosowalam provery i nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie - mam nadzieje ze wkrotce znajdzie sie ktoras z dziewczat ktora doradzi Ci cos wiecej odnosnie tego leku.
Czy lekarz ustalil kiedy masz pojawic sie na kolejnej wizycie??

Pozdrawiam cieplo
Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Kamil
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 01:14

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: Kamil »

Witaj... Niespodziewana choroba to zawsze wstrząs, wiem coś o tym bo sam choruję...
Ale... nie jest tak źle Magdo, choroba została już zdiagnozowana a to jest bardzo ważne, czasami diagnozowanie trwa dłużej niż leczenie a w twoim przypadku stało się to dość szybko i teraz możesz się leczyć, znasz wroga...
A co do tabletek to czasami zwiększa się ich dawkę stopniowo, pogadaj z lekarzem i powiedz mu co przeczytałaś w internecie, może być zły ale powinien ci wyjaśnić twoje wątpliwości od tego tam jest..
Trzymaj się, wierz e że będzie dobrze :) Pozdrawiam serdecznie :)
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: patrycja89 »

Witaj Magdo:)

Na mnie endometrioza spadła bardzo niespodziewanie więc wiem co możesz czuć, z tym że w przeciwieństwie do Ciebie ja walczyłam z wyrostkiem (który okazał się być zdrowy). A dziś już jestem po laparoskopii i mam się dobrze, dlatego nie martw się na zapas. Tak jak wspomniał Kamil, Twoja choroba została zdiagnozowana, więc masz większe szanse na jej wyleczenie, wiele dziewcząt tutaj nawet nie może powiedzieć na co jest chora, bo lekarze nie potrafią zdiagnozować ich dolegliwości.
Wiem, że jest ciężko, kiedy człowiek już walczy z jakimś schorzeniem i pojawia się następny problem.. Ale musisz byc silna, nie poddawaj się, nie załamuj, bo to do niczego dobrego Cię nie doprowadzi :*
Słoneczko, ja również nie jestem obeznana z lekiem który obecnie bierzesz więc nie potrafię Ci pomóc. Jednak skoro lekarz w taki sposób go dawkuje to musi mieć ku temu jakieś podstawy, porozmawiaj z nim na spokojnie, powiedz o swoich obawach, zaznacz, że nie znasz tej choroby, nie wiesz jak masz reagować, poproś by poświęcił Ci trochę czasu, bo my kobiety z endo właśnie tego potrzebujemy. Jednak nie dziw się, że na początku lekarz tak nie chętnie odpowiedział na pytania związane z endo.. Wielu lekarzy po prostu tej choroby zbytnio nie zna, nie mieli z nią do czynienia. Czasami po prostu nie wiedzą co powiedzieć.. Bo jak powiedzą, że jest ok.. a okaże się być źle, to będziesz miała do nich pretensje.. z drugiej strony jak powiedzą , że jest źle a będzi dobrze, to będziesz zła, że przez nich musiałaś tyle cierpieć niepotrzebnie. To tajemnicza choroba i tak naprawdę najwięcej o niej wiemy my same :)
Jeśli rozmowa z lekarzem nie pójdzie Ci tak dobrze jak powinna, to tak jak doradziła Gosia przejdź się do innego specjalisty i zobacz jak Cię potraktuje. Teraz potrzebujesz dużo cierpliwości, zrozumienia i opieku a nie dodatkowych zmartwień :*:*
Witam Cię bardzo serdecznie wśród nas i życzę Cię, aby odnalazła na tym forum wszystko to czego szukasz :*

P0ozdrawiam Cię bardzo gorąco
-Patrycja
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
magda000777
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 09:33

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: magda000777 »

Witam ponownie i na wstępie bardzo dziekuje za odpowiedzi nawet nie wiećie ile wsparcia dają wasze słowa... wiem juz że nie jestem sama... bardzo się boje kolejnych dni lekarz ze szpitala w którym miałam operacje mówił mi ze mam sporo takich gózków w brzuchu jednak nie są one tak rozwiniete jak ten co został wycięty dlatego też bardzo mi zalerzy na dobrym leczeniu nie chce stracic reszty narządów... obecnie biorąc lek PROVERA czuje się nie najlepiej bardzo boli mnie nadal brzuch blizna po nacięcu jest spuchnięta i strasznie piecze dotego wciąz płacze z byle powodu i nie moge nad tym zapanować. każdy dzień jest dla mnie zmaganiem z samą sobą. Następną wizyte w przechodni mam ustaloną na 29 listopada wiec jeszcze troche jednak posłucham waszych cennych dla mnie rad i skonsultuje się z innym lekarzem może dowiem się czegoś wiecej o tym leku i moich dolegliwościach...
Jeszcze raz Bardzo Dziękuje wam za wsparcie w takich chwilach jest to słońcem w szare dni... Ciesze się że takie forum istnieje ....
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: gosiak76 »

magda000777 pisze: obecnie biorąc lek PROVERA czuje się nie najlepiej bardzo boli mnie nadal brzuch blizna po nacięcu jest spuchnięta i strasznie piecze dotego wciąz płacze z byle powodu i nie moge nad tym zapanować. każdy dzień jest dla mnie zmaganiem z samą sobą. Następną wizyte w przechodni mam ustaloną na 29 listopada wiec jeszcze troche jednak posłucham waszych cennych dla mnie rad i skonsultuje się z innym lekarzem może dowiem się czegoś wiecej o tym leku i moich dolegliwościach...
Madziu Skarbie,

skoro Twoja blizna jest spuchnieta i piecze to moze wdala sie jakas infekcja - w tym wypadku staraj sie skontaktowac z lekarzem albo postaraj sie przelozyc wizyte na wczesniejszy termin - niech sprawdza dokladnie co sie dzieje z Twoja blizna zebys niepotrzebnie nie musiala cierpiec - a nawet jezeli nic sie nie dzieje to nie bedziesz sie denerwowac niepotrzebnie - najwazniejsze zeby wszystko powrocilo jak najszybciej do normy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: Ksenia »

Madziu,

jezeli cos sie dzieje z Twoja blizna to tak jak Gosia wspomniala skontaktuj sie z lekarzem zeby to sprawdzono. Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze - trzymam kciuki za Ciebie :*
Awatar użytkownika
Kamil
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 01:14

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: Kamil »

cześć :)
Miałem ostatnio trochę wolnego czasu i przeglądałem strony internetowe w poszukiwaniu czegoś o leku który zapisał ci lekarz... Podaję ci linki do informacji które znalazłem:
http://www.leki.med.pl/lek.phtml?id=330 ... 193&menu=3
http://www.doz.pl/leki/p4853-Provera
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1820
Mam nadzieję że okażą się one przydatne, w internecie jest z tego co widziałem sporo informacji o tym leku więc na pewno znajdziesz coś jeszcze jak będziesz chciała więcej informacji. właśnie Magdo jak napisałaś " nie jesteś sama", jak będziesz miała pytania albo wątpliwości zawsze możesz napisać o tym na forum, jest tu wspaniała atmosfera i ludzie naprawdę chętni do pomocy:) A co do blizny popieram moje przedmówczynie, im szybciej zobaczy ją lekarz tym lepiej... Pozdrawiam serdecznie Magdo, trzymaj się i nie obawiaj będzie dobrze:)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: vwd »

Witaj na forum :) Zycze mnostwo sil, dobrego samopoczucia i badz dzielna. Jestesmy z Toba!
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: domowniczka »

tutaj o leku, o kt. pytasz na naszym forum http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=27&t=307 - dokladna relacja jednej z forumowiczek :) Moze ten lek Ci nie sluzy tylko na poczatku, a potem zacznie dzialac i bedzie ok :) Tego Ci zycze!
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: patrycja89 »

Cześć Madziu, co u Ciebie? Jak zdrowie? Wyjaśniłaś już sprawę z tą blizną?
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Małgorzata00
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 09:52

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: Małgorzata00 »

Cześć, ja tez od niedawna wiem, że mam endo. Dopiero zaczynam swoja droge po lekarzach... też sie boję i gubię, ale pamietaj, że damy rade. Jesteśmy silne, mądre i całe zycie przed nami. Teraz tak mówię, ale wiedz, że i ja mam "załamki". Ale zagladajac tu na forum wiem, że dam rade i Ty też. Dałas rade z bidrem, więc i z endo dasz. Ja jestem po dwóch operacjach kregosłupa i wiem, że dagnoza o kolejnej chorobie zawala z nóg. Pamietaj, trzymaj sie i zagladaj na forum, mnie Dziewczyny bardzo pomogły. Odpoczywaj po zabiegu, głowa do góry!
goska
Awatar użytkownika
magda000777
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 09:33

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: magda000777 »

Witajcie nie odzywałam się dość długo gdyż stan mojej choroby wciąż sie pogarsza, byłam u lekaza który mnie operował by odebrać wynik his-pat i by pokazać mu swoja blizne. okazało się że to co wycieli było bardzo krwistym guzem endometrialnym, a spuchnięta blizna jest z powodu szwów odśrodkowych które po ok miesiącu mają sie rozpuscić. Jesli chodzi o lek Provera to brałam jedną dawke niestety znów zaczełam krwawić i odczówać ból który uniemozliwił mi normalne życie, po kolejnej kontroli u innego całkiem lekarza kazano mi zwiekszyć dawke do trzech tabletek na dobe. Pani doktor ztwierdziła że w przeciągu 24 godz. krwawienie ustapi dostałam też ketonal przeciwólowo. mineło już 10 dni a ja nadal krwawie i ból się zwiększa dostałam skierowanie na dodatkowe badania które wciąż wykonuje i z dnia na dzień coraz bardziej sie boje gdyż ból przypomina ten z przed operacji tyle że jest z drógiej strony.. Czy to oznacza że strace drógi jajnik? Czy ktoś wie co moge zrobić by nie bolało. może ktoś ma w okolicy otwocka kołbieli jakiegoś sprawdzonego lekarza, skoro po tym leku nie przestaje krwawić i czuje się strasznie może zna ktoś inny lek który może pomóc, który mogłaby zasugerować na kolejnej wizycie... Bardzo prosze o wszelkie informacje i Bardzo z całego serca Dziękuje za wszystkie miłe i ciepłe słowa i pomocne wiadomośći... Domowniczko Tobie Dziekuje za wszelkie próby kontaktów Ze Mną Bardzo miło wiedzieć że są osoby które mimo wszystko mysla o innych i pamiętaja o nich, a Tobie Kamil za wiadomości na temat Leku PROVERA Napewno skozystam. Nie chce Tu nikogo pominać wiec również jeszcze raz bardzo dziękuje wszystkim...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: gosiak76 »

Madziu,

ja niestety nie przyjmowalam leku Provera i jestem poza granicami Polski a pochodze z Olsztyna i za tydzien bede miec pierwsza laparoskopie . Ja stosuje czopki przeciwbolowe Diclofenac GSK i moge powiedziec ze pomagaja mi w pozbyciu sie bolu a nie niszcza zoladka.
Ja od sierpnia nie mam zadnych lekow gdyz musialam zrobic bad. krwi i stosuje tylko leki przecwibolowe do terminu laparoskopii.
Mam nadzieje ze wkrotce otrzymasz troche wiecej sugestii od innych osob znajdujacych sie na forum.
Skoro zle sie czujesz i nic nie pomaga to prosze skontaktuj sie z lekarzem - moze uda Ci sie znalezc jakiegos lekarza z opinii pacjentow na stronie www.znanylekarz.pl w Twojej okolicy ktory moglby pomoc Ci czego zycze z calego serca.

Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
magda000777
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 09:33

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: magda000777 »

Gosiu...
Bardzo dziekuje za wszelkie informacje, bardzo boje sie gdyz w moim rejonie byłam u dwóch innych lekarzy i żaden nie umiał mi zbyt wiele powiedziec na temat choroby, mam nadzieje że tam gdzie Ty jesteś masz dobra opiekę bo to podstawa w leczeniu. życzę Tobie równiesz wszystkiego najlebszego i dobrego samopoczucia Juz po zabiegu...
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: gosiak76 »

dziekuje bardzo kochana,

niestety w Anglii diagnozuja mnie od roku czasu i nie sa w stanie nic powiedziec jak na razie - na szczescie trafilam na dobrego lekarza w rodzinnym miescie w Polsce i to on skierowal mnie na laparoskopie do szpitala wojewodzkiego w Olsztynie.
Dzieki niemu jestem jeszcze silna - gdyby nie on to nie wiem jak bym dalej wytrzymala.

Rowniez pozdrawiam i zycze abys znalazla lekarza ktory bedzie Ci w stanie pomoc gdyz niektorzy lekarze niewiele wiedza na temat endo i dlatego nie sa w stanie zbyt wiele pomoc w naszej sytuacji.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: patrycja89 »

Witaj Madziu :)

Po pierwsze spokojnie. Nie denerwuj się, bo to Ci na pewno na dobre nie wyjdzie. Wszystkie tutaj znamy ten cholerny (przepraszam za wyrażenie) ból.. I bardzo żałuję, że nie możemy być blisko Ciebie, aby Ci pomóc. Czasami przydałoby sie urzeczywistnić dobre wróżki z bajek, które jednym machnięciem czarodziejskiej różdżki pozbawiłyby nas tego nieprzyjemnego towarzysza jakim jest ból . Ale niestety tak się nie da. Musisz być silna. Skoro nie jesteś pewna co do swojego lekarza/lekarzy którzy do tej pory Cię badali spróbuj z kolejnym (a przy okazji badasz się prywatnie? w przychodni? w szpitalu?). Nie polegaj na opinii jednego lekarza, zwłaszcza w przypadku, gdy nie można niczego konkretnego zdiagnozować (chodzi mi przede wszystkim o to krwawienie). Jak napisałam lekarka powiedziała Ci, że po 24h krwawienie powinna ustąpić. Tobie nie ustąpiło po 10 dobach, a to nie są żarty. Musisz znaleźć kogoś komu powiesz coś więcej o tym krwawieniu, obserwuj się bardzo dokładnie,jeśli masz taka możliwość popytaj bliskich o jakiegoś dobrego lekarza. A nóż widelec ktoś Ci poleci dobrego specjalistę.
Po drugie kochana to, że ból przypomina ten sprzed operacji owszem może świadczyć (nie musi!) o tym, że powracają jakieś problemy, może wcześniej nie zauważono jakiegoś małego ogniska, które teraz zaczyna się rozwijać.. ale równie dobrze może to być przypadek, że ból jest taki sam... może być to związane zupełnie z czymś innym.
I przede wszystkim to wcale nie oznacza, że stracisz drugi jajnik. Jak będziesz tak myśleć to będę bardzo zła.. Może ten ból chce Ci uświadomić wcześniej, że zachodzą jakieś zmiany w Twoim organizmie i musisz to sprawdzić, bo czym prędzej to zdefiniujesz tym masz większe szanse na zwalczenie tego :)
Weź pod uwagę to, że np mnie brzuch bolał cały czas po prawej stronie, to prawy jajnik dawał mi się we znaki,podczas badania kopałam lekarza.. a okazało się, że guza mam po lewej stronie i go usunięto.. Po laparoskopii wróciły mi bóle brzucha tez po prawej stronie.. (a przed laparo badania wykazywały, że z nim jest wszystko ok) poszłam na kolejne badania i okazało się, że endo zaczęło wędrować.. miałam mieć kolejna laparoskopię.. a jej nie miałam bo nastepne wyniki były już dobre :) Boli mnie brzuch.. ale juz nie tak bardzo.. Swoje bóle już przecierpiałam.. teraz wierze, że może być tylko lepiej i to samo mówię Tobie.. Badaj się, przede wszystkim zajmij się zdiagnozowaniem tego bólu, ale jednocześnie bądź dobrej mysli. Wiem, że będzie to trudne i będzie kosztowało Cię to wiele wysiłku, ale musisz myśleć pozytywnie. Ja trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki i wierzę, że uda Ci się to wszystko przetrzymać :*

Trzymaj się słoneczko! :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: domowniczka »

Szukaj dobrego lekarza do skutku! :) najlepiej wsrod takich, kt. pracuja w szpitalu i maja do czynienia z endo i operacjami codziennie! :)
Awatar użytkownika
magda000777
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 09:33

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: magda000777 »

witajcie...
Udało mi się znaleść prywatnego lekarza który odrazu zają się mna jak należy dostałam skierowania na badania biore nadal lek Provere ale krwawienie ustapiło, niestety z djagnozy wstepnej Lekarza wyszlo że jednak czeka mnie ponowny zabieg gdyż po prawej stronie guzy są juz tak spore iz sama farmakologia tu nie pomoze. Bardzo sie boje ponownych pobytow w szpitalu, jednak ciesze się że trafiłam w dobre ręce, i wole mieć zabieg i pozbyć się częsciowo bólu niz dalej nie muc normalnie żyć. Mam juz dwóch synków wiec wycięcie drugiego Jajnika nie jest dla mnie końcem macierzyństwa. A przychylnośc męża dała mi siłe. Bardzo dziękuje za wasze wsparcie, również jak wspomniałam mąż po przeczytaniu postów na tym forum dowiedział się na czym dokładnie polega choroba, i teraz mnie wspiera. Pozdrawiam wszystkich Bardzo gorąco.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: gosiak76 »

Witaj Madziu,

ciesze sie ze trafilas na fachowa pomoc lekarska i sprawy wygladaja coraz lepiej - przykro mi ze bedziesz musiala poddac sie ponownemu zabiegowi w szpitalu - wiem ze to nie jest wiadomosc ktorej oczekiwalas - milo slyszec ze lek Provera pomaga Ci i krwawienia sie zmniejszyly - wspaniale ze Twoj maz wspiera Cie co jest bardzo istotne w tym momencie.

Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: karolina794 »

Witaj Madziu cieszę się bardzo,że trafiłaś na dobrego lekarza,a to juz połowa sukcesu w walce z chorobą.Trzymam za ciebie bardzo mocno kciuki :)
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: domowniczka »

Powodzenia! :) :) :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: vwd »

:idea: :o :lol: :P :cry: :) :mrgreen: :D :wink: :oops: :lol: :) :o 8) :) :P Czesc Magda :) W dniu Twoich urodzin przesylam bukiet usmiechow :D :twisted: i wiazanke zyczen: zdrowia, szczesccia, powodzenia, milosci, zrozumienia, dobrego samopoczucia i prawdziwych przyjaciol obok siebie!!!!!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: gosiak76 »

Magda,

wszystkiego naj w dniu urodzin - idz zawsze z usmiechem przez zycie a zdrowie niech bedzie Twoim przyjacielem :) Zycze Ci niezapomnianych wrazen z dzisiejszego wyjatkowego dnia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: domowniczka »

imprezujesz jeszcze? magda000777 gdzie Ty jestes? ;)
Awatar użytkownika
magda000777
Udzielaj±cy się
Posty: 12
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 09:33

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: magda000777 »

Przepraszam za nieoobecnośc niestety nie mam zbyt częstego dostępu do neta, dlatego też zagladam sporadycznie. Dziękuje wszystkim za zyczenia, i pamięc...
Moje badania potwierdziły niestety obawy lekarza, kolejny zabieg planowo mam mieć w połowie lutego narazie Lekarz chce zmienić mi lek zamiast PROVERY zaproponował mi jakiś nowy lek VISANNE Bardzo prosze o informacje na temat tego leku, i jesli to możliwe to prosze o rade jesli ktoś zna jakiś inny lek który jet polecany przy endo i który pomógł juz komuś... prosze o rade grzyż lek który mam zacząć brać kosztuje 28szt-228zł jak dla mnie jest to doś nieosiagalna cena, Provera choć pomogła i krwawienie ustąpiło to nie zwalcza endo i tworzą mi się nowe endometrialne torbiele, powraca też ból,
Czy całe życie kobiety z Endo polega na badaniach lekach i lekarzach? czy nadejdzie czas w którym nie bede musiała co 2-3tygodnie zgłaszać się na kolejne wizyty i badania? jak wy radzicie sobe na codzień z tą chorobą?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: vwd »

Czesc Magda :) :) :) Tyle sie ostatnio dzieje w moim zyciu, ze na forum bywam mniej niz bym tego chciala, a i na forum ostatnio spory ruch, wiec trudno ogarnac wszystko i wszystkich, ale mysle o Tobie
magda000777 pisze:stan mojej choroby wciąż sie pogarsza [...] spuchnięta blizna jest z powodu szwów odśrodkowych które po ok miesiącu mają sie rozpuscić
Rozpuscily sie te szwy? Czy nadal uwazasz, ze Twoj stan sie pogarsza?
magda000777 pisze:kolejny zabieg planowo mam mieć w połowie lutego
czy to ma byc laparo? dlaczego? czy masz zaufanie do tego lekarza?
magda000777 pisze:zaproponował mi jakiś nowy lek VISANNE Bardzo prosze o informacje na temat tego leku, i jesli to możliwe to prosze o rade jesli ktoś zna jakiś inny lek który jet polecany przy endo i który pomógł juz komuś...
mnie pomogl Danazol, przed chwila pisalam o tym w innym watku. O Visanne i Danazolu dowiesz sie wszystkiego (no, moze nie wszystkiego ;) ale b. wiele) z watkow, kt. znajduja sie w dziale: Leki
magda000777 pisze:czy nadejdzie czas w którym nie bede musiała co 2-3tygodnie zgłaszać się na kolejne wizyty i badania?
nadejdzie :) bywaja czasami roczne, a nawet kilkuletnie przerwy :) :) :) badz dobrej mysli!
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: domowniczka »

magda000777 pisze:Domowniczko Tobie Dziekuje za wszelkie próby kontaktów Ze Mną Bardzo miło wiedzieć że są osoby które mimo wszystko mysla o innych i pamiętaja o nich
a bardzo prosze :) zwlaszcza, ze pisanie sprawia mi wiele przyjemnosci :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: vwd »

Hej!
Madziu, podnosze Twoj watek, bo.... :D dzis chyba Twoje swieto! Pamietamy o Tobie i zyczymy wszystkiego najlepszego! :) :) :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam.. Proszę o POMOC

Post autor: gosiak76 »

Magda wszystkiego najlepszego i spelnienia marzen.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”